AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Kolejny dzień i kolejny rekord. Minionej doby w całej Polsce było 13 632 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 153 osoby. Rząd nie chce dłużej czekać i wprowadza kolejne obostrzenia. Czerwona strefa została rozszerzona na całą Polskę. A może być jeszcze gorzej, bo premier Morawiecki mówi wprost – jeśli w dwa tygodnie statystyki koronawirusa nie spadną – spadną na nas kolejne obostrzenia. Czy czeka nas totalny lockdown?

 

 

Nosić maseczkę czy nie nosić? Bunt na ulicach rośnie! TOP 5 Silesia Flesz


Niestety spełniają się czarne scenariusze. Czarne scenariusze, które mówiły jeszcze tydzień temu przedstawialiśmy jeszcze prognozę, że w tym tygodniu będziemy testowali poziom 15 tysięcy dziennych zachorowań i z tą sytuacją mamy do czynienia. Jeżeli ta tendencja by się utrzymała to w tym tygodniu patrząc właśnie na taki wykładniczy charakter rozwoju pandemii będziemy narażeni na ryzyko testowania 20 – 25 tysięcy dziennych zachorowań. Taki scenariusz jest już scenariuszem gorszym od czarnego – mówił Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że w dobie zwiększonej liczby zachorowań działania rządu muszą być bardzo zdecydowane:

– Nas bardzo niepokoi to tempo przyrostu. Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, o których zaraz powiem będą miały swój skutek za 10 – 14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mogli przekazać nieco lepsze informacje – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki mówi wprost - jeśli w dwa tygodnie statystyki koronawirusa nie spadną - spadną na nas kolejne obostrzenia. Czy czeka nas totalny lockdown? (fot.KPRM)
Premier Morawiecki mówi wprost – jeśli w dwa tygodnie statystyki koronawirusa nie spadną – spadną na nas kolejne obostrzenia. Czy czeka nas totalny lockdown? (fot.KPRM)

Wśród nowych obostrzeń są m.in. nauka zdalna dla klas 4-8 szkół podstawowych, zamknięcie sanatoriów, ograniczenie liczby osób uczestniczących w zgromadzeniach do 5-ciu czy ograniczenie działalności gastronomii tylko do serwowania dań na wynos. Dzieci i młodzież do 16. roku życia w godzinach 8-16 nie będą mogli wychodzić z domu bez opieki dorosłych. Rząd zaleca też seniorom powyżej 70. roku życia, żeby nie wychodzili z domu.

-Nikt nie będzie siedział za karę w domu. Są od tego maseczki, można założyć i wychodzić. Ja nie mam zamiaru siedzieć w domumówiła Pani Małgorzata z Katowic.

-Trzeba się podporządkować, no to dlaczego mam się nie podporządkować jak to ma po prostu wstrzymać jakoś tę straszną zarazę – zaznaczała Pani Beata z Katowic.

 

Nowych obostrzeń najbardziej boją się lokale gastronomiczne.

– W tym momencie już zaczynamy myśleć o ograniczonej karcie, zmniejszonej liczbie zamówień i zablokowanych zamówień jeśli chodzi o alkohol – mówił Marcin Pieńkowski, manager Restauracji Aiola w Katowicach.

Rząd już zapowiedział, że będzie pracował nad pomocą finansową dla branży gastronomicznej, ale konkretów premier nie przedstawił.

Cała Polska w strefie czerwonej!!! Rząd wprowadza nowe obostrzenia!!!

Przed dużym wyzwaniem stoją teraz nauczyciele, ale i rodzice.

– Na pewno szkoły mają już pewne doświadczenia po tym pierwszym okresie pandemii, więc są lepiej przygotowane pod względem sprzętowym jaki i umiejętności korzystania z platform komunikacyjnych, na pewno organizacyjnie dyrektorzy również maja doświadczenie i z pewnością będę sprawnie i szybko wdrażać te nowe obostrzeniamówi Urszula Bauer śląski kurator oświaty.

 

Na zaostrzony rygor epidemiczny musi przygotować się teraz również Kościół:

– W kościołach w strefie czerwonej wiadomo obowiązuje limit 1 osoby na 7m kw., zatem będzie konieczne wyznaczenie tej dopuszczalnej liczby uczestników niedzielnej eucharystii. Ksiądz arcybiskup podtrzymał dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy Św. – mówi ks. Tomasz Wojtal rzecznik Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Katowickiej.

Część obostrzeń ma obowiązywać przez dwa tygodnie, chyba że sytuacja się nie poprawi, wówczas zostaną przedłużone, a mogą też dojść kolejne.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Betonowy kawałek Bursztynowej Autostrady gotowy. W czwartek pojedziemy nowym odcinkiem A1 za Częstochową

Radio Silesia pnie się w górę! Kapitalne wyniki 96,2 FM!

Macie wielkie serca! W 48 godzin zebrano 200 tys.zł na pomoc po wybuchu w Kobiernicach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close