RegionWiadomość dnia

Będzie trzeci odcinek trasy S-1. Umowa na drogę Dankowice-Suchy Potok podpisana

Na razie jest tu pole, wkrótce ma biec trzeci odcinek nowej trasy S1. Dzisiaj w Bielsku-Białej podpisano umowę na realizację drogi. Koszt inwestycji to prawie 600 mln zł.

 

 

Czy to już druga fala koronawirusa? Znowu testy na kopalniach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Ważny z tego względu, że przede wszystkim jest on częścią korytarza transeuropejskiej sieci transportowej, łączącego kraje basenu Morza Bałtyckiego z Europą południową. Otwiera również tę sieć międzynarodową, połączenie lotniska Katowice w Pyrzowicach z autostradą A1mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Wykonawcą odcinka S1 Dankowice-Suchy Potok o długości 12 km jest konsorcjum firm Mirbud i PBDiM Kobylarnia. Wykonawca wybuduje dwujezdniową drogę ekspresową, po dwa pasy ruchu, dwa węzły drogowe, a także drogi obsługujące tereny przyległe.

Na razie jest tu pole, wkrótce ma biec trzeci odcinek nowej trasy S1. Dzisiaj w Bielsku-Białej podpisano umowę na realizację drogi
Na razie jest tu pole, wkrótce ma biec trzeci odcinek nowej trasy S1. Dzisiaj w Bielsku-Białej podpisano umowę na realizację drogi

– To będzie wielki węzeł komunikacyjny, tak naprawdę jeden z większych na linii północ-południe, wschód-zachód. To będzie taka magistrala, która będzie łączyć dwie drogi, po to, żeby łatwiej się bezpiecznie podróżowało – mówi Grzegorz Puda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk nawiązał do spotkania z 2006 roku, kiedy ówczesna poseł Beata Szydło oraz ówczesny minister transportu Jerzy Poloczek deklarowali budowę drogi z Mysłowic do Bielska Białej .

– A później długi czas, kiedy nic się nie dało. Kiedy tej drogi nie dało się wybudować, bo były inne priorytety, a być może ta droga dla naszych poprzedników była zupełnie niepotrzebna i poza deklaracjami słownymi szczególnie się nią nie interesowali – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Nowa droga ma zostać wybudowana do końca 2023 roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: jest decyzja w sprawie aresztu dla matki chłopca z poderżniętym gardłem!

Komunikat policji: Tragiczny finał poszukiwań 87-letniego mieszkańca Częstochowy [WIDEO]

Bytom: Sprawdzali budynek szkoły. To, co odkryli zaskoczyło wszystkich! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close