AlarmRegion

Będzie wielki paraliż w Katowicach! Dziś kolejne protesty

Nie ustają protesty w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Dziś zapowiadane są kolejne – między innymi w Katowicach. Tutaj ma dojść do blokady ulic.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Blokada miasta ma rozpocząć się o godzinie 16, następnie odbędą się protesty przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach. Dziś protestujący mają zebrać się o godzinie 16 na parkingu pod siedzibą NOSPR. Na razie jednak organizatorzy nie chcą podać trasy przejazdu ze względów bezpieczeństwa.

Natomiast o godzinie 19 protestujący wezmą udział w kolejnym „Spacerze z siostrami”. To kolejne protesty przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach – wczoraj doszło tam do starć z policją, trzy osoby zostały zatrzymane.

Protesty to efekt decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek orzekł, że przepis, który pozwala na aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close