Region

Będzin: Pogryzł policjanta. 40-latkowi grożą 3 lata więzienia

Nawet na 3 lata może trafić do więzienia 40-letni mieszkaniec Będzina, który w miniony weekend zaatakował interweniujących wobec niego mundurowych. Pierwszy kontakt mężczyzna miał z policjantami, gdy policjanci sprawdzali, czy sprawuje on trzeźwą opiekę na dziećmi. W trakcie drugiego spotkania pijany 40-latek zaatakował mundurowych, gryząc jednego z funkcjonariuszy w nogę.

 

Po raz pierwszy będzińscy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w centrum miasta by sprawdzić, czy ojciec, który ma pod opieką swoje dzieci jest trzeźwy. Wprawdzie mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, jednak opieką nad dziećmi zajęła się jego trzeźwa żona. Po kilku minutach policjanci zmuszeni byli do ponownej interwencji w budynku.

Tym razem 40-latek postanowił rozliczyć się ze swoją sąsiadką, którą podejrzewał o zainicjowanie „wizyty” policjantów w jego mieszkaniu. Pijany mężczyzna wszczął awanturę z kobietą i nie ostudziło nawet przybycie funkcjonariuszy. Widok patrolu wyraźnie rozjuszył furiata. Nie pomogło wezwanie do zachowania zgodnego z prawem. W trakcie interwencji mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego. W trakcie szamotaniny, mężczyzna ugryzł jednego z policjantów w nogę.

Dalszym losem 40-latka zajmie się teraz sąd i prokurator. Za znieważenie i napad na policjantów, mężczyźnie grożą nawet 3 lata więzienia.

 

(źr: KPP Będzin)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close