KrajRegion

Zabrze: Kolejne spotkania profilaktyczne o bezpieczeństwie nad wodą

Bezpieczeństwo nad wodą to jeden z ważnych tematów w okresie wakacyjnym. Policyjni profilaktycy z zabrzańskiej Komendy, przeprowadzili trzy kolejne spotkania w ramach akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W czasie prelekcji policjanci radzili jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

 

 

Tym razem, mundurowi z zabrzańskiej komendy odwiedzili Kąpielisko Leśne w Zabrzu, „Park 12C” oraz basen Aquaris przy ulicy Kopernika. W czasie spotkań ich uczestnicy zdobywali wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście.Spotkania zostały zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Pamiętajmy:

Spędzając czas w górach lub nad wodą korzystajmy jedynie z wyznaczonych szlaków oraz strzeżonych kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli. Każdorazowo rodzaj aktywności dostosujmy do swoich umiejętności i możliwości psychofizycznych. Przed wyjściem w góry zapoznajmy się z aktualnie panującymi warunkami i prognozą pogody. Zadbajmy o odpowiednie ubranie, obuwie i wyposażenie (np. prowiant i napoje, mapę i kompas, latarkę, podręczną apteczkę oraz telefon komórkowy z naładowaną baterią i zapisanymi numerami alarmowymi).

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne

Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku. Ponadto zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

 

źr.: zabrze.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rita Malinkiewicz wybudziła się ze śpiączki! Odzyskała świadomość po prawie trzech miesiącach

Dzieci wrócą 1 września do szkół, czy czeka ich 14 dni kwarantanny? Decyzja w środę!

Będą nowe ograniczenia w związku z koronawirusem? Rząd rozważa zmiany

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close