KrajRegion

Biegał po ulicy, demolował ogródki piwne, zaatakował przypadkową kobietę, łamiąc jej oczodół. 35-latek był pod wpływem narkotyków

Warszawa. Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego między innymi o uszkodzenie ciała. 35-latek zaatakował turystkę, uderzył kobietę pięścią w twarz, po czym uciekł. Wcześniej zaczepiał przechodniów, demolował ogródki piwne i groził ich pracownikom. Wszystko wskazuje na to, że był pod wpływem środków odurzających. 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Te szokujące i bulwersujące sceny rozegrały się w minioną niedzielę, 5 lipca, przed południem na Nowym Świecie. Pierwsze informacje, które dotarły do policjantów mówiły o agresywnym mężczyźnie, zaczepiającym przypadkowych przechodniów, demolującym ogródki piwne i grożącym obsłudze pobliskich lokali gastronomicznych. Wyraźnie pobudzona osoba, której zachowanie relacjonowali świadkowie, głośno krzyczała, ściągała koszulkę i kładła się na ulicy, stwarzając tym samym realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W pewnym momencie napastnik podbiegł do kobiety idącej wraz z mężem i synem i z całym impetem, bez jakiegokolwiek powodu, uderzył ją pięścią w twarz, łamiąc jej oczodół.

42-latka upadła na chodnik, a sprawca zaczął uciekać. Na to, co się stało zareagowali inni przechodnie, udzielając pomocy pokrzywdzonej i wzywając karetkę. Skierowani na miejsce policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, zaledwie w kilka minut, pojawili się w rejonie, w którym doszło do ataku. Znając rysopis napastnika i kierunek jego ucieczki, po krótkim pościgu, obezwładnili i zatrzymali sprawcę przestępstwa.

Przy 35-latku policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany i extazy. Mężczyzna przyznał się, że tuż przed zdarzeniem zażywał właśnie extazy. Napastnik usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i naruszenia czynności narządu ciała w związku z czynem chuligańskim, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 35-latka na 3 miesiące.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Przystań Ocalenie zalana! Pomagają zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy! [WIDEO]

Rozwój Katowice reaktywacja! Piłkarze z Katowic wracają do rozgrywek!

Normalność wraca do przedszkoli i żłobków? Teraz mogą przyjąć więcej dzieci

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close