RegionSportWiadomość dnia

Rozwój Katowice reaktywacja! Piłkarze z Katowic wracają do rozgrywek!

Rozwój Katowice zaczyna ponownie się rozwijać. Katowicki klub wraca do seniorskich rozgrywek. Choć jeszcze rok temu sytuacja była fatalna.

 

 

Czytaj także: Tajemniczy i superszybki samolot nad Śląskiem! Co to takiego?

-Od zeszłego sezonu nasze działania skupione były ku przyszłości, a nie przeszłości. Wiadomo, mamy jeszcze jakiś garb, ale sytuacja klubu jest bardzo stabilna. W związku z tym ta decyzja też o zgłoszeniu się do rozgrywek IV ligi drużny, w której będą występować tylko wychowankowie klubu i młodzieżowcy, którzy byli w zeszłym sezonie w naszej akademii – mówi Marcin Nowak, KS Rozwój Kopalni Wujek w Katowicach.

Rozwój Katowice reaktywacja! Piłkarze z Katowic wracają do rozgrywek!
Rozwój Katowice reaktywacja! Piłkarze z Katowic wracają do rozgrywek!

Niewykluczone, że to jedyna taka drużyna w polskiej piłce na tym poziomie rozgrywkowym, która składa się w całości z wychowanków. Ci są bardzo młodzi i chętni do walki z seniorami.

-My musimy sobie zdawać sprawę, że będziemy się mierzyć z seniorską piłką. Gramy tutaj w zdecydowanej większości juniorami. Na pewno nie będzie łatwo. Fajnie, że OZPN i miasto przychylili się do naszych próśb. To jest fajna sprawa dla tych chłopców przede wszystkim i dla klubu naszego, żeby walczyć na tym poziomie.– mówi Tomasz Wróbel, trener.

Rozwój Katowice swój pierwszy mecz w lidze rozegra 25 lipca.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Andrzej Duda złożył swój podpis pod projektem zmiany konstytucji

Już po koronawirusie? Kopalnie na Śląsku wznawiają wydobycie [WIDEO]

Gliwice: Samochód spadł ze skarpy na DTŚ i wpadł do stawu! W środku były 3 osoby [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close