KrajRegionWiadomość dnia

Normalność wraca do przedszkoli i żłobków? Teraz mogą przyjąć więcej dzieci

Więcej dzieci w przedszkolach i żłobkach. Takie możliwości dają nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Po kilku dniach od ich opublikowania okazuje się, że wielkich zmian nie ma.

 

 

Czytaj także: Tajemniczy i superszybki samolot nad Śląskiem! Co to takiego?

– Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze, ale przede wszystkim dla rodziców. Stąd też bardzo często starają się zapewnić opiekę najmłodszym. Czy to przez babcię i dziadka, czy rodziny. W taki sposób, żeby dzieci nie przebywały w placówkach, jeśli to nie jest absolutnie konieczne. Stąd też rozporządzenie nie powoduje jakichś wielkich zmian – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

W Katowicach w żłobkach i przedszkolach nadal będą więc obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia. Rodzice nie wejdą na teren placówki, powierzchnie wspólne będą dezynfekowane, a wewnątrz pomieszczeń zachowany ma być dystans społeczny.

Normalność wraca do przedszkoli i żłobków? Teraz mogą przyjąć więcej dzieci
Normalność wraca do przedszkoli i żłobków? Teraz mogą przyjąć więcej dzieci

Zgodnie z nowymi wytycznymi, w grupie może być 25 dzieci Jednak placówki w większości z tego nie korzystają.

-Myśmy zaczynali pracę i zapisy rodziców na dyżur jeszcze przed wejściem tych nowych, więc mieliśmy tutaj pracę już zorganizowaną. Generalnie one też się niewiele zmieniły. Cały czas dzieci muszą wychodzić na podwórko w izolacji od siebie, jest ono podzielone na części. Grupy korzystają z niego na zmianę, dezynfekujemy urządzenia na ogrodzie przedszkolnym. Pilnujemy rodziców, żeby dezynfekowali ręce, żeby wchodzili w maseczkach – mówi Bożena Gil, Miejskie Przedszkole nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Na razie nadal niewielu rodziców korzysta z możliwości pozostawienia dzieci w żłobkach i przedszkolach. Placówki spodziewają się oblężenia po wakacjach. Liczą też na to, że wszystkie obostrzenia zostaną wtedy zniesione.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Andrzej Duda złożył swój podpis pod projektem zmiany konstytucji

Już po koronawirusie? Kopalnie na Śląsku wznawiają wydobycie [WIDEO]

Gliwice: Samochód spadł ze skarpy na DTŚ i wpadł do stawu! W środku były 3 osoby [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close