KrajRegion

Świętochłowice: W ubiegły weekend kąpielisko na „Skałce” odwiedziło ponad 1 000 osób!

4 lipca mieszkańcy Świętochłowic po raz pierwszy mogli odwiedzić ekologiczne kąpielisko na „Skałce”. W ubiegły weekend basen odwiedziło ponad 1 000 osób!

 

Ekologiczne kąpielisko na „Skałce” zostało otwarte w sobotę 4 lipca. Po długiej przerwie świętochłowiczanie tłumnie odwiedzili basen!

 

Jak być wójtem, ale na wiecu już nim nie być? Sprawdź w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Drodzy Klienci, dziękujemy, że byliście z nami w miniony weekend. W sobotę kąpielisko otwarte odwiedziło 229 osób, a w niedzielę zajrzało do nas już 885 osób. Ponadto wielkie ukłony dla Was za wyrozumiałość i cierpliwość w związku z wyjątkową sytuacją, w której się obecnie znajdujemy. Dziękujemy, że dostosowaliście się do wszystkich nakazów i poleceń naszej obsługi. Jesteście wielcy! – czytamy na stronie Kąpieliska „Skałka”.

Na „Skałce” w Świętochłowicach od 2014 roku działa w pełni ekologiczny basen. Rozwiązania technologiczne zastosowane na świętochłowickim obiekcie są popularne m.in. na kąpieliskach w Szwajcarii, Niemczech i Włoszech. Wodę natomiast oczyszcza ekologiczny system wykorzystujący mieszankę kruszyw, roślin oraz bakterii przyjaznych dla człowieka. Dzięki temu nie zawiera chloru. Natomiast w chłodniejsze dni wodę można podgrzać za pomocą systemu kolektorów słonecznych.

Tuż przy basenie znajduje się wielofunkcyjny budynek, natomiast do jego boku przylega ścianka wspinaczkowa. Ponadto we wnętrzu znalazło się miejsce na boiska do squash’a, salę fitness, siłownię oraz szatnie i zaplecze sanitarne. Swoją sprawność można też sprawdzić, wędrując kilka metrów nad ziemią. Rozpięty między drzewami, park linowy jest gwarantem dobrej zabawy dla całych rodzin.

 

Dyrekcja OSiR Skałka wprowadziła nowe zasady na czas pandemii:

  1. Obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z obiektu osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.
  2. Osoba, u której stwierdza się wyraźne oznaki choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, jak również trudności w oddychaniu nie zostanie wpuszczona na teren obiektu.
  3. Przy wejściu na teren obiektu dezynfekcja rąk jest obowiązkowa.
  4. Klienci przebywający na terenie obiektu zobowiązani są zachowywać dystans – przynajmniej 2 m, także w wodzie.
  5. Goście proszeni są o korzystanie z dozowników z płynem do dezynfekcji rąk, które dostępne są przy kasie, przy bramkach ESOK, a także w toaletach.
  6. Klienci proszeni są o przestrzeganie zasad higieny na pływalni – obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do niecek basenu.
  7. W toalecie może przebywać 1 osoba na 2 kabiny/toalety.

UWAGA: Jednocześnie na terenie obiektu może przebywać 706 osób, natomiast maksymalna liczba osób przebywających na terenie basenu ekologicznego wynosi 406 osób.

W niecce basenu ekologicznego jednocześnie może przebywać: w strefie sportowej – 16 osób (maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie), w strefie dla niepływających – 80 osób, natomiast w strefie mokrej z leżankami – 96 osób, w strefie zjeżdżalni – 3 osoby.

Maksymalna liczba osób przebywających na terenie brodzika wynosi 300 osób, natomiast w niecce brodzika jednocześnie może przebywać 200 osób.

Jak czytamy w oświadczeniu OSiR Skałka, klienci, którzy w sposób rażący naruszą zasady bezpieczeństwa w ostateczności mogą zostać poproszeni o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

 

Cennik korzystania z basenu ekologicznego w tym roku

Rodzaj usługi/opłaty Cena
Wstęp na basen ekologiczny (wstęp na jeden dzień)
Bilet normalny 14,00 zł/osoba
Bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, a także karta seniora, osoby niepełnosprawne i opiekunowie) 9,00 zł/osoba
Bilet rodzinny 1+2 lub 2+1 26,00 zł
Bilet rodzinny 2+2 32,00 zł
Bilet grupowy (kolonie, a także półkolonie od 15 osób z opiekunem – po uprzednim uzgodnieniu w Dyrekcji OSiR) 6,00 zł/osoba
Dzieci do lat 6 + dzieci niepełnosprawne 1,00 zł
Bilet – Karta 3+ mieszkańcy Świętochłowic 50 % zniżki

 

Skorzystaliście już z atrakcji basenu ekologicznego w tym roku? 

W ubiegły weekend kąpielisko na "Skałce" odwiedziło ponad 1 000 osób!

 

źr.: swiony.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Andrzej Duda złożył swój podpis pod projektem zmiany konstytucji

Już po koronawirusie? Kopalnie na Śląsku wznawiają wydobycie [WIDEO]

Gliwice: Samochód spadł ze skarpy na DTŚ i wpadł do stawu! W środku były 3 osoby [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close