RegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała będzie przypominać o zakrywaniu ust i nosa w autobusach

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej 3 sierpnia przeprowadzi akcję Maska 2020. Na głównych przystankach oraz w autobusach pracownicy MZK, urzędnicy i strażnicy miejscy będą przypominali o obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach komunikacji publicznej.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W związku z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa oraz związanymi z nim obostrzeniami 3 sierpnia Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej przeprowadzi działania prewencyjne oraz edukacyjne dla pasażerów komunikacji zbiorowej Maska 2020. W tym dniu w godzinach przedpołudniowych dwa trzyosobowe zespoły – złożone z pracowników Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego, bielskiej Straży Miejskiej oraz MZK – na głównych przystankach autobusowych w mieście oraz w środkach komunikacji zbiorowej będą przypominały o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz wręczały stosowne ulotki informacyjne i maseczki osobom ich nieposiadającym.

Informacje o obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach komunikacji zbiorowej są prezentowane od marca br. w postaci zapowiedzi głosowych w autobusach oraz plakatów informacyjnych w pojazdach. Przypominają o nim również pracownicy MZK podczas kontroli biletów.

Akcję Maska 2020 organizuje Wydział Komunikacji UM w partnerstwie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego UM oraz Strażą Miejską i Miejskim Zakładem Komunikacyjnym. Jej celem nie jest nakładanie mandatów, ale informowanie o obowiązujących zasadach zachowania w miejscach publicznych związanych z zapobieganiem rozszerzaniu się pandemii.

Źródło i foto: UM w Bielsku-Białej

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

„Morawiecki: Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny

Park Rozrywki Twinpigs w Żorach na sprzedaż! Czy znajdą się chętni? [WIDEO]

Do autobusu tylko przednimi drzwiami. Kierowca będzie kontrolował czy pasażer stosuje się do zasad sanitarnych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Bielsko-Biała będzie przypominać o zakrywaniu ust i nosa w autobusach”

  1. Może lepiej niech się zajmą tym, że zdezorientowani pasażerowie są wywożeni przez bielską komunikację miejską w pole, ponieważ nie wiedzą, na którym przystanku autobus raczy się zatrzymać. Proponuję w ogóle nie brać ludzi i nigdzie nie stawać, będzie jak u Barei, ale bezpiecznie pod względem ryzyka przeniesienia wirusa w autobusie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close