KrajRegion

Morawiecki: Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny

Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W czwartek, 30 lipca, resort zdrowia poinformował o rekordowej do tej pory liczbie nowych przypadków zakażenia koronawirusem – 615. Najwięcej z nich odnotowano w województwach śląskim i małopolskim.

Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób z innych państw, które przyjeżdżają do Polski lub wobec naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw – tłumaczył Mateusz Morawiecki, szef rządu. – Zastanawiamy się nad państwami południa Europy, w szczególności teraz analizujemy przypadek Hiszpanii, ponieważ tam rzeczywiście tych przypadków koronawirusa jest dużo – dodał.

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, z powodu ogromnego skoku zakażeń w Polsce przerwał swój urlop i poprosił zespół zajmujący się epidemią i różne instytucje o przygotowanie analiz i raportów dotyczących sytuacji epidemiologicznej.

Apelujemy, by przestrzegać reguł i obostrzeń związanych z epidemią, które są, bo ich rozprzężenie może być niepokojące. Na ten moment jeszcze nie mamy nowych konkretnych zaleceń z resortu zdrowia, ale bardzo prosimy, żeby trzymać się tych, które są” – powiedział premier. Mateusz Morawiecki.

Źródło: RMF24.pl, Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

„Śląsk to taka kraina, gdzie chłopcy z kilofami i kiblami latają za węglem” – czyli co dalej z Polską Grupą Górniczą?

Koronawirus: 33 zakażenia na weselu w powiecie pszczyńskim!

Gliwice: Mieszkańcy ratują Wilcze Doły i zlecają własne ekspertyzy! Nie chcą zbiornika retencyjnego [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close