Region

Park Rozrywki Twinpigs w Żorach na sprzedaż! Czy znajdą się chętni? [WIDEO]

Ten Amerykański Park Rozrywki Twinpigs w Żorach będzie można niedługo kupić za 15 mln zł. Zgodę na sprzedaż wyraziła dziś żorska Rada Miasta. Powód? Zła kondycja finansowa całej spółki Nowe Miasto, która jest obecnie zadłużona na 37,5 mln zł. Przeciwni takiej decyzji, przynajmniej na razie, byli radni opozycji, którzy zarzucali prezydentowi, że tak naprawdę nie wiedzą, co dokładnie jest przedmiotem sprzedaży.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Bez tej wiedzy nie mam pewności, czy spółka nie sprzeda całego pozostałego majątku i zostanie tak zwaną spółką wydmuszką jedynie z zobowiązaniami – mówi Piotr Huzarewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Żorach.

Prezydent Żor Waldemar Socha przekonywał, że w grę wchodzą jedynie dwa rozwiązania. Pomoc finansowa miasta lub sprzedaż prywatnemu inwestorowi. Ta pierwsza jest niemożliwa, bo z powodu epidemii koronawirusa miasto też ma problemy finansowe. Problem ma więc rozwiązać sprzedaż miasteczka.

Nie będziemy zmuszeni podejmować bardzo dla nas bolesnych kroków, w trudnym okresie, w jakim się znaleźliśmy, bo nasze przychody też są mniejsze niż zakładaliśmy i nie będziemy musieli w tym roku już podnosić kapitału spółki. Jeżeli nie doszłoby do sprzedaży, oczywiście chcę powiedzieć, że sama uchwała to nie jest jeszcze rozwiązanie problemu, jeszcze musi się znaleźć nabywca, który podpisze umowę i kupi i wpłaci taką kwotę. Jeżeli do tego nie dojdzie to i tak będę musiał zwrócić się do Rady Miasta o zwiększenie kapitału tej spółki – mówi Waldemar Socha, prezydent Żor.

Problem w tym, że na razie chętnych nie ma. Poprzedni inwestor, który był zainteresowany miasteczkiem, jak udało nam się ustalić – wycofał się. Na razie nie wiadomo, czy znajdzie się nowy. Straty Twinpigs są duże, powód – to głównie epidemia koronawirusa.

Musieliśmy zamknąć zarówno basen, hotel, restaurację, opóźniliśmy także otwarcie sezonu parku rozrywki Twinpigs, więc oczywiście wiązało się to ze stratami finansowymi – mówi Karolina Skórka, Amerykański Park Rozrywki Twinpings.

Dziś radni podjęli także decyzję o dokapitalizowaniu spółki Nowe Miasto kwotą 1,5 mln zł.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

„Śląsk to taka kraina, gdzie chłopcy z kilofami i kiblami latają za węglem” – czyli co dalej z Polską Grupą Górniczą?

Koronawirus: 33 zakażenia na weselu w powiecie pszczyńskim!

Gliwice: Mieszkańcy ratują Wilcze Doły i zlecają własne ekspertyzy! Nie chcą zbiornika retencyjnego [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Park Rozrywki Twinpigs w Żorach na sprzedaż! Czy znajdą się chętni? [WIDEO]”

  1. Mieszkam niedaleko Żor. Znam ludzi, którzy tam pracowali i tak naprawdę od początku twinpigs źle był prowadzony. Także miejsce od początku skazane na porażkę , z wielkim potencjałem ale fatalna obsadą. Powodzenia dla nowego nabywcy by miał lepszego nosa w doborze ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close