Region

Do autobusu tylko przednimi drzwiami. Kierowca będzie kontrolował czy pasażer stosuje się do zasad sanitarnych

Od 1 sierpnia wejścia do autobusów Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju będą mogli wchodzić do autobusu tylko przednimi drzwiami – tak aby kierowca mógł skontrolować czy pasażer stosuje się do zasad sanitarnych. Wśród pasażerów MZK opinie co do nowych zasad są podzielone.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jak jest więcej drzwi otwartych to się szybciej wejdzie a jak tylko jedne drzwi będą otwarte to kolejka duża będzie i będzie utrudnienie. Maskę można mieć, tylko że kierowca musi sprawdzać to jest druga sprawa, ale to nie dla mnie – mówi Władysław, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju.

Zasada „pierwszych drzwi” nie będzie obowiązywać osób niepełnosprawnych, starszych mających problemy z poruszaniem się oraz rodziców z dziećmi w wózkach. Decyzja zapadła bez sprzeciwu, zaakceptowały ją wszystkie samorządy. MZK już wprowadziło dezynfekcję pojazdów, ograniczyło liczbę pasażerów i wprowadziło nakaz zasłaniania ust i nosa. Teraz podejmuje kolejny krok, by zapewnić bezpieczeństwo.

Od marca odbieramy bardzo dużo informacji od pasażerów, którzy skarżą się że współpasażerowie, którzy jadą razem z nimi w autobusie nie stosują się do wymogów sanitarnych, czyli krótko mówiąc nie mają nałożonej maseczki lub inną częścią garderoby nie zasłaniają nosa i ust. Widzimy, że apele, akcja informacyjna jest skuteczna tylko do pewnego momentu – mów i Rafał Jabłoński, MZK Jastrzębie.

Dlatego teraz na straży przepisów staną kierowcy. W MZK liczą na to, że akcja przyniesie dodatkową korzyść a nowe regulacje okażą się też sposobem na gapowiczów. Dzięki obowiązkowi wchodzenia pierwszymi drzwiami ich identyfikacja ma być łatwiejsza.

Źródło: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

„Śląsk to taka kraina, gdzie chłopcy z kilofami i kiblami latają za węglem” – czyli co dalej z Polską Grupą Górniczą?

Koronawirus: 33 zakażenia na weselu w powiecie pszczyńskim!

Gliwice: Mieszkańcy ratują Wilcze Doły i zlecają własne ekspertyzy! Nie chcą zbiornika retencyjnego [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

14 thoughts on “Do autobusu tylko przednimi drzwiami. Kierowca będzie kontrolował czy pasażer stosuje się do zasad sanitarnych”

 1. W katowicach ciagle zwlaszcza młode osoby bez maski w autobusach jezdza, ostatnio jeden stanal nademna bez maski to dostal opierdziel. Nie powinno tak byc, powinien kierowca kontrolowac przy wchodzeniu kto ma maske a kto nie.

   1. Maseczka nie chroni tylko zapobiega rozsiewaniu przez ew. Roznosiciela !!!!!
    Po takim czasie jeszcze trza uświadamiać ?
    I takie szły do wyborów
    ……..

    1. Po pierwsze co ma koronawirus do wyborów wielki inteligencie ?
     Po drugie maseczki w żaden sposób nie zapobiegają rozsiewaniu zarazków, bo w większości są to maseczki tkaninowe przez które tak mikroskopijny wirus bez problemu przejdzie. Maseczki musiałyby być z gumy żeby naprawdę zapobiegały rozprzestrzenianiu się wirusa.
     Ale przecież mamy tu do czynienia z lemingiem chłonącym TVPis jak gąbkę a Szumowskiego traktującego jak wyrocznie

 2. Jak pozarażają kierowców to już nie będą wchodzić pierwszymi drzwiami bo komunikacja w Jastrzębiu będzie na kwarantannie .Brawo za takie pomysły.Dlaczego nie można od czasu do czasu wysłać policji po cywilnemu do autobusu i kasować tych bez masek.A kierowcy każdy bez maski powie że jest chory na astmę[albo spie…..laj] i nie może odmuwić takiemu pasażerowi przejazdu .

  1. pisowska milicja polityczna niech się zajmie czymś pożytecznym, a nie pierdołami, nie za to mają płacone, sami masek nie noszą, jak ci wstrętni politycy!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close