RegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała: Kampania MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają!” w szkołach

Policja nie tylko łapie przestępców ale również co rusz stara się edukować społeczeństwo celem poprawy bezpieczeństwa w naszym kraju. W Bielsku rozmawiali z młodzieżą o szkodliwych i wręcz zabójczych skutkach zażywania narkotyków oraz dopalaczy w ramach nowej kampanii MSWiA.

 

 

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Kampania MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”, którą w szkołach w ramach prelekcji prowadzą policjanci to świetny sposób edukacji i uświadamiania młodzieży o zgubnym wpływie na życie substancji psychoaktywnych. Jak wiadomo z młodymi ludźmi często ciężko się rozmawia a spowodowane jest to głównie wiekiem dojrzewania i młodzieńczym buntem. Ale bielscy funkcjonariusze mają na to sposób – w sposób łatwy, lekki i przyjemny rozmawiają o wszystkich możliwych zagrożeniach.

Na jednym z takich spotkań mł. asp. Rafał Kobyłecki z bielskiego wydziału prewencji w Zespole Szkół im. gen. Stanisława Sosabowskiego w Bielsku-Białej spotkał się z młodzieżą by kompleksowo porozmawiać o konsekwencjach zażywania narkotyków i dopalaczy, cyber przemocy, hejcie jak i nadużywaniu alkoholu. Chodzi o to by uwrażliwić młodzież na często im nieznane zjawiska, które mogą traktować niestety jako normalne albo jako społecznie akceptowalne.

Nie zapominajmy też o pracy jaką powinni w domu wykonać rodzice swoich pociech – warto rozmawiać z dziećmi o otaczającym ich świecie i uczyć od najmłodszych lat co jest dobre a co złe. Wiek dorastania wiąże się z ciekawością ale też i z niepotrzebnymi błędami, które nasze pociechy mogą przypłacić nawet życiem. Poniżej przedstawiamy film edukacyjny stworzony przez MSWiA na potrzeby przeprowadzanej kampanii. Co o nim sądzicie?

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus za naszą południową granicą! Pierwsze przypadki koronawirusa odnotowano w Czechach

Ruch Chorzów zapłacił karę za odpalenie rac. Kibice oddali pieniądze klubowi!

W marcu jak w garncu 🙂 Sprawdź jak będzie POGODA w pierwszych dniach marca

źródło: KWP Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close