RegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała: Pomóż ratować zwierzaki – akcja o nazwie „Zabawki ratują zwierzaki”

27 lutego w Galerii Sfera odbędzie się pierwsza w tym roku odsłona znanej bielszczanom akcji charytatywnej Zabawki ratują zwierzaki organizowanej przez Sferę oraz Fundację Ekologiczną Arka.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Nieużywane zabawki przyniesione do Galerii Sfera – lalki, auta, klocki, gry planszowe i inne zabawki – zostaną sprzedane w okazyjnych cenach na kiermaszu. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na podopiecznych schronisk dla zwierząt i dla organizacji wspierających potrzebujące zwierzęta z Bielska-Białej i okolic.

Do tej pory mieszkańcy miasta hojnie wspierali takie akcje – podczas siedmiu kiermaszów, na których sprzedawano pluszaki, zebrano niemal 30.000 złotych.
Wiele porzuconych przez poprzednich właścicieli zwierząt czeka na pomoc. Nie każdy może adoptować psa lub kota ze schroniska, jednak wszyscy mogą im pomóc. Wystarczy wziąć udział w popularnej akcji Zabawki ratują zwierzaki.

– Od lat angażujemy się w różne działania charytatywne i staramy się reagować na pojawiające się potrzeby wsparcia. Pandemia ma duży wpływ na zwierzęta, którymi na co dzień opiekują się pracownicy i wolontariusze miejskich organizacji wspierających czworonogi. – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

O innym aspekcie akcji Zabawki ratują zwierzaki mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz:
– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przedmioty mogą zyskać drugie życie i przynieść radość nowym właścicielom. Coś, co u nas leży w kącie, z powodzeniem może sprawdzić się u kogoś innego na długo zanim zniszczone trafi na śmietnik. Zachęcamy do wymiany i dzielenia się rzeczami, które są w dobrym stanie i mogą komuś posłużyć, bo to także wyraz troski o naszą wspólną planetę.

Kiermasz zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Sprzedawane na nim będą zabawki zbierane do 15 lutego w punkcie informacyjnym Galerii Sfera oraz podczas poprzednich edycji akcji. Wszystkie zabawki przeszły kwarantannę. W strefie akcji zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk.

źródło: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W katastrofie helikoptera pod Pszczyną zginął znany śląski biznesmen [WIDEO]

Słynny podróżnik, Aleksander Doba nie żyje. Zmarł po zdobyciu Kilimandżaro

Wycinka w Parku Śląskim. Ponad 90 drzew idzie pod topór [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close