RegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała: Rozboje i pobicia. Zatrzymani siedzą w areszcie

Policjanci z wydziały kryminalnego Komisariatu nr. 3 w Bielsku – Białej zatrzymali trzech młodych bielszan podejrzanych o rozboje i pobicia nastolatków. Sąd zdecydował o ich tymczasowym areszcie. Będą zarzuty.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

21 stycznia komisariat w Bielsku odebrał niepokojące zawiadomienie ze szpitala pediatrycznego. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce ustalili, że znajdujący się tam 17-latek padł ofiarą rozboju. Najbardziej w tym wszystkim zastanawiający jest fakt, że jego oprawcy byli mu znajomi i co więcej nie pierwszy raz na niego napadli. Cieżko pobitemu odebrano również plecak oraz butelkę alkoholu. Pomoc znalazł w pobliskiej firmie skąd przetransportowano go do szpitala.

Zdjęcia z zatrzymania jednego ze sprawców rozboju i kradzieży w Bielsku [fot. Śląska Policja]
Zdjęcia z zatrzymania jednego ze sprawców rozboju i kradzieży w Bielsku [fot. Śląska Policja]
17-latek nie zgłaszał wcześniej pozostałych napaści gdyż sam był poszukiwany w związku z ucieczką z jednego ze śląskich domów wychowawczych. Do pierwszej rozboju doszło 9 stycznia w okolicach z bielskiego centrum handlowego, do drugiego niespełna 2 tygodnie później. Straty 17-latka to m.in. telefon warty ponad 3 tys. złotych.

Jak możemy przeczytać na stronie KWP w KatowicachKryminalni wytropili i zatrzymali całą trójkę. Po nocach spędzonych w policyjnej celi zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty. 20-latkowi, podejrzewanemu o pobicie i dwa rozboje grozi 12 lat więzienia. Taka sama kara grozi jego rówieśnikowi i 22-latkowi którzy także mają na swoim koncie rozboje. Na przełomie ostatniego tygodnia bielski sąd na wniosek śledczych aresztował całą trójkę. Pokrzywdzony 17-latek został doprowadzony do placówki wychowawczej, z której wcześniej zbiegł.

 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9-latka zmarła na grypę! To najmłodsza od lat ofiara śmiertelna grypy w woj.śląskim!

Ale SYF!!! Związkowcy z Sierpnia 80 i Solidarności wysypali węgiel w biurach posłów PiS!

Kierowca, który na A4 blokował karetkę na sygnale stracił pracę! [WIDEO]

źródło: KWP w Katowicach

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close