KrajRegionWiadomość dnia

Wybory Prezydenckie 2020: Szymon Hołownia otwiera swoje biuro w Katowicach i zaczyna internetową zbiórkę

Szymon Hołownia otworzył swoje biuro w Katowicach i tym samy rozpoczął w woj. śląskim kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi. Bezpartyjny kandydat mówił o tym, że jego kampania to ruch społeczny.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Także dzisiaj (18.02) Szymon Hołownia uruchomił internetową zbiórkę pieniędzy na swoją kampanię wyborczą. Jak podkreśla Hołownia, to pierwszy raz kiedy kampania na prezydenta Polski będzie finansowana całkowicie ze zbiórki publicznej. To – jak mówi – zapowiedź jego prezydentury.

-Pragnienie takiej czystej, otwartej gry jest w bardzo wielu z nas. Pragnienie wartości, a nie interesów. To może zapewnić tylko bezpartyjny prezydent. Taki, który nie wywodzi się z żadnej z frakcji. Frakcji, które w tej chwili biorą się w Polsce za głowy i szarpią przepalając olbrzymie zasoby społecznej energii – mówił w Katowicach kandydat na Prezydenta RP, Szymon Hołownia.

Kampania Szymona Hołowni ma być jedyną, w całości sfinansowaną z publicznej zbiórki
Kampania Szymona Hołowni ma być jedyną, w całości sfinansowaną z publicznej zbiórki

Podczas spotkania ze swoimi wolontariuszami w Fabryce Porcelany w Katowicach, gdzie działał będzie sztab wyborczy Hołowni, nie zabrakło również zapowiedzi dotyczących górnictwa i polityki energetycznej.

-W 2050 roku powinniśmy mieć gospodarkę, która będzie się opierała głównie na odnawialnych źródłach energii. Do tego jest mnóstwo narzędzi, których należy użyć. To oznacza, że trzeba zabezpieczyć górników, przemysł wydobywczy, ale również przemysł ciężki, który około wydobycia działa w osłony taki, które pomogłyby im przejść do nowej rzeczywistości. Jeżeli to ma być solidarna transformacja energetyczna, to nie mogą na niej ucierpieć niczyje dzieci. Ani dzieci górników, ani moje dzieci , ani żadne inne dzieci w Polsce – mówi Szymon Hołownia.

Dziennikarz, pisarz, a teraz kandydat na prezydenta odwiedza miasta w ramach swojej konwencji – „Sztafeta Szymona”. Jeszcze dzisiaj pojawi się w Opolu i Wrocławiu. Łącznie otworzy biura w 16 miastach w całej Polsce.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9-latka zmarła na grypę! To najmłodsza od lat ofiara śmiertelna grypy w woj.śląskim!

Ale SYF!!! Związkowcy z Sierpnia 80 i Solidarności wysypali węgiel w biurach posłów PiS!

Kierowca, który na A4 blokował karetkę na sygnale stracił pracę! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Wybory Prezydenckie 2020: Szymon Hołownia otwiera swoje biuro w Katowicach i zaczyna internetową zbiórkę”

  1. Wreszcie na naszej scenie politycznej pojawił się człowiek, dla którego liczy się konkretne działanie, a nie gadanie, który żyje ideałami, które głosi, i który potrafi Polsce zaproponować coś więcej niż tylko „to wina PO” czy „to wina PiS”. Jedyny, na którego jeszcze warto oddać głos.

  2. Ten człowiek jest ratunkiem i lekarstwem na marazm, partyjne bitewki i szarpaniny w naszej Ojczyźnie. Potrafi nie tylko mówić, ale skutecznie działać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close