Region

Bielsko-Biała: Ruszyło kąpielisko w Cygańskim Lesie. Obiekt pomieści ponad tysiąc osób

Od początku tygodnia można korzystać z atrakcji kąpieliska Start w Cygańskim Lesie. W sezonie letnim 2021 r. pływalnia czynna będzie do 12 września. Na terenie obiektu przebywać może jednocześnie 1.250 osób.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Pływalnia w sezonie jest czynna codziennie, część sportowa w godz. 9.00-20.30, a część basenowa:
7-18 czerwca w godz. 9.00-19.00,
19 czerwca – 15 sierpnia w godz. 9.00-20.00
15-31 sierpnia w godz. 9.00-19.00
1-12 września w godz. 10.00-18.00

Wszyscy, którzy się tam wybierają, powinni zapoznać się ze szczegółowymi zasady korzystania z pływalni Start, które są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Z obiektu mogą korzystać wyłącznie osoby, które nie obserwują u siebie objawów choroby zakaźnej, nie są objęci kwarantanną lub izolacją, nie mieli w ciągu ostatnich 14 dni kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, zakażoną lub chorą na COVID-19. Przed wejściem na obiekt oraz przy jego opuszczeniu należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie. W strefie wejścia na pływalnię oraz przy kasie należy zachować dwumetrowe odległości, stosując się do wyznaczonych stref oraz kierunku kolejki. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba.

W szatni, w strefie z prysznicami, toaletach oraz w nieckach basenów, także podczas pływania należy zachować dwumetrowy dystans społeczny, nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących. Na pływalni może przebywać jednocześnie 1.250 osób, co stanowi 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu wyliczonego z projektu wykonawczego przyjmującego 1 os./m2 lustra wody.

Przed wejściem do strefy basenowej należy skorzystać z prysznica, po każdym skorzystaniu z toalety zdezynfekować ręce. Bezwzględnym obowiązkiem każdego użytkownika jest przejście do strefy basenowej przez brodzik do płukania stóp. Na terenie pływalni należy zachowywać równomierne rozmieszczenie osób z zachowaniem dwumetrowego dystansu społecznego.

Osoba – która nie zastosuje się do przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, regulaminu pływalni Start oraz do szczegółowych zasad korzystania z pływalni – może być wyproszona z obiektu bez zwrotu opłaty za pobyt.

Zachowanie procedury służy zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników i użytkowników pływalni oraz minimalizacje ryzyka zakażenia użytkowników, pracowników obiektu oraz innych osób z zewnątrz.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zgnilec amerykański na terenie Katowic. Czy mieszkańcy mają się czego obawiać?

Bijatyka z użyciem maczet i kijów bejsbolowych w Gliwicach! Rozróba na głównej ulicy miasta

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

 

źr. UM Bielsko-Biała

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close