RegionWiadomość dnia

Bilet w Kolejach Śląskich kupimy wreszcie płacąc kartą! [WIDEO]

Nareszcie można zapłacić za bilet w pociągach Kolei Śląskich kartą! W ten sposób XXI wiek zawitał do Kolei Śląskich. Spółka należąca do województwa pochwaliła się dużymi zmianami dla pasażerów. Do tej pory bilet można było kupić wyłącznie za gotówkę. To sprawiało spore problemy.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

-Myślę, że brakuje i jeśli zostanie wprowadzone, to będzie kluczowe dla pasażerów – mówi Natalia Kulińska, mieszkanka Tychów.

Mowa o płatnościach kartą, które w ostatnich latach upowszechniły się niemal wszędzie, ale do tej pory omijały pociągi Kolei.

Nareszcie można zapłacić za bilet w pociągach Kolei Śląskich kartą! W ten sposób XXI wiek zawitał do Kolei Śląskich.
Nareszcie można zapłacić za bilet w pociągach Kolei Śląskich kartą! W ten sposób XXI wiek zawitał do Kolei Śląskich (fot.slaskie.pl)

-Płatność zbliżeniową, płatność kartą, płatność BLIK-iem. Z wykorzystaniem tego terminala, który również jest przetestowany. Taki dość nowoczesny, innowacyjny, który również działa przy dwóch kartach, więc z zasięgiem nie powinno być problemu – mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Płatność kartą to nie jedyne ulepszenie oferty, jakie szykuje województwo.

-Pojawił się fundusz europejski, czyli Fundusz Odbudowy, gdzie złożyliśmy odpowiednie fiszki projektowe, żeby uzyskać to wsparcie. Ale gdyby nie udało się uzyskać wsparcia europejskiego na zakup taboru kolejowego, będziemy to realizowali to z budżetu województwa. Perspektywa jest nieunikniona, ta nowoczesność musi być. Część tego taboru za parę lat będzie już nie nadająca się Oczywiście, on jest bardzo nowoczesny, ale za 2-3 lata potrzeba nowego mówi Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

Na nowe pociągi trzeba jeszcze poczekać. Ważne dla pasażerów jest to, że już nie są skazani na noszenie w portfelu gotówki. Łącznie Koleje Śląskie kupiły 300 terminali.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śmieciowa rewolucja rusza. Straż Miejska będzie wypisywać mandaty. Masowo? To zależy od nas

Ministerstwo Finansów pracuje nad likwidacją szlabanów na autostradach

Katowicka Karta Mieszkańca już działa. Są spore rabaty dla katowiczan! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close