Region

Bitron Sosnowiec: pracownicy domagają się podwyżek

Podwyżka stawek o 5 zł brutto na godzinę dla pracowników produkcyjnych i podwyżka miesięcznych płac pozostałych osób zatrudnionych w firmie o 840 zł brutto – takiego wzrostu wynagrodzeń w spółce Bitron Poland w Sosnowcu domaga się  „Solidarność”.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nasze postulaty to odpowiedź na oczekiwania załogi – mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca „S” w Bitronie. – Chyba nigdy w historii naszego zakładu pracownicy nie byli tak zdeterminowani, żeby upomnieć się o podwyżki, jak w tej chwili. Cały czas przychodzą i pytają: kiedy rozpoczniemy rozmowy z pracodawcą? Ta presja jest związana przede wszystkim z rosnącymi kosztami utrzymania. Coraz więcej płacimy za media i żywność, więc trudno się dziwić, że ludzie chcą lepiej zarabiać – dodaje przewodnicząca zakładowej „Solidarności”.
Oprócz podwyżek, jedną z najważniejszych kwestii dla „S”, jest ujednolicenie zarobków na tych samych stanowiskach. – Stawki  osób pracujących na jednakowych stanowiskach i wykonujących taką samą pracę różnią się nawet o 5 zł na godzinę. To jest przejaw dyskryminacji i niepotrzebne dzielenie załogi – mówi Izabela Będkowska.
Związkowcy przekazali pracodawcy także szereg innych postulatów. Dotyczą one m.in. utrzymania miesięcznego okresu rozliczeniowego czasu pracy i podwyższenia dodatku za pracę w soboty i niedziele ze 120 do 150 zł brutto. „S” domaga się również wprowadzenia do regulaminu wynagradzania bonusu za brak absencji chorobowej w ciągu 6 miesięcy. Kolejny postulat dotyczy zagwarantowania w regulaminie wynagradzania premii z okazji Świąt Wielkiej Nocy w wysokości 500 zł brutto.
Bitron Poland produkuje podzespoły do samochodów. W firmie powstają także komponenty do sprzętu AGD oraz elementy systemów ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. W spółce zatrudnionych jest ok. 1100 pracowników, do „Solidarności” należy ponad 500 osób. Pracownicy produkcyjni stanowią ok. 80 proc. załogi.
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close