KrajRegion

Ruda Śląska: Koncert charytatywny „Razem dla OSP”! CH Plaza 10 listopada

Ruda Śląska: W niedzielę 10 listopada odbędzie się koncert charytatywny „Razem dla OSP” przy Centrum Handlowym Plaza.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Ruda Śląska: Koncert charytatywny

W niedzielę na parkingu przy Centrum Handlowym Plaza odbędzie się koncert charytatywny „Razem dla OSP”. Strażacy ochotnicy, Fundacja Aktywni My i Grupa Serca Razem będą zbierać środki na remont siedziby OSP oraz zakup potrzebnych sprzętów ratujących życie.

Przypomnijmy, że rudzka Ochotnicza Straż Pożarna kilka tygodni temu znalazła się w dramatycznej sytuacji. Garaże wraz z pomieszczeniami socjalnymi, które zajmuje, zostały wystawione na sprzedaż przez dotychczasowego właściciela. To oznaczało, że jednostka nie tylko mogła stracić bazę, ale także przestać funkcjonować. Miasto mimo prawa pierwokupu budynku, nie miało na ten cel wystarczającej ilości pieniędzy. Z tego powodu strażacy ochotnicy zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy. Jednak aby wykupić budynek siedziby OSP, strażacy potrzebowali ponad pół miliona złotych. Mimo wielkiego zaangażowania darczyńców – ta kwota wydawała się niemożliwa do zebrania.

 

W sprawę zaangażowało się wiele osób – radnych Rady Miasta Ruda Śląska, przedstawicieli mediów i zwykłych mieszkańców miasta

Ostateczna pomoc przyszła z samej góry. Na początku października doradca premiera – Paweł Jabłoński ogłosił, że Rząd przekazał miastu dodatkowe środki finansowe na wykup siedziby OSP. Jak informują przedstawiciele rudzkiego magistratu, umowa w sprawie dofinansowania OSP jest w trakcie załatwiania.

Strażacy ochotnicy nadal potrzebują pieniędzy na remont siedziby oraz zakup potrzebnych sprzętów ratujących życie. Druhowie już w czasie Dnia Wszystkich Świętych zbierali datki na te cele.

Do akcji postanowiły się włączyć Fundacja Aktywni My i Grupa Serca Razem. W niedzielę na parkingu przy Centrum Handlowym Plaza odbędzie się koncert charytatywny „Razem dla OSP”. Start imprezy o godzinie 12.

Na mieszkańców Rudy Śląskiej czeka wiele atrakcji m.in.: przejazd kolumny wozów OSP z Rudy Śląskiej i okolic, motocykli, jak również samochodów tuningowanych, zabytkowych oraz sportowych. Będzie można także skorzystać ze strefy gastronomicznej (food trucki) oraz strefy piękności. Podczas imprezy odbędą się także: kiermasz charytatywny, wystawa motocykli i samochodów oraz pokazy prowadzone m.in. przez druhów OSP.

Na scenie wystąpią: zespół Wonder, Joanna Niebroj, Michał Gabor, DJGROMNY, Derek Pater, Banita Bend, Novyope oraz inni.

Organizację koncertu do jutra można wesprzeć jeszcze poprzez internetową zbiórkę. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

W niedzielę odbędzie się koncert charytatywny "Razem dla OSP"

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Mężczyzna z bronią w Superjednostce? Policja przeszukuje ogromny blok w centrum!

Drugi z kiboli Ruchu, który pobił piłkarza GKS Tychy zatrzymany! To 19-latek

Gigantyczna kolejka pod NBP! 5 złotych z Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich to hit!

 

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close