AlarmRegion

Bohater ze śląskiej policji! Tomasz Bratek uratował kobietę na przejeździe kolejowym

Bohaterski czyn podkomisarza Tomasza Bratka ze śląskiej policji. Funkcjonariusz uratował kobietę, która utknęła swoim samochodem na przejeździe kolejowym. Nie zastanawiał się nawet chwili – od razu ruszył jej na pomoc, wyłamał bariery i pomógł wydostać się kobiecie z potrzasku.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w powiecie pszczyńskim. Kierująca osobówką wjechała na przejazd kolejowy, gdy opuszczane były zapory. Kobieta utknęła pomiędzy nimi i nie mogła wyjechać. Za chwilę w tym miejscu miał przejechać rozpędzony pociąg. Całą sytuację widział policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podkom. Tomasz Bratek, który był po służbie.

Policjant zareagował natychmiast, bowiem liczyła się każda sekunda. Ruszył w kierunku przejazdu i wyłamał bariery, aby pomóc kobiecie wydostać się z potrzasku. Po chwili przejechał rozpędzony skład… Gdyby nie zdecydowana reakcja policjanta zdarzenie mogłoby zakończyć się tragicznie. Jego szybka reakcja oraz bohaterska postawa została dostrzeżona przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, który wręczył uhonorowanemu policjantowi dyplom z podziękowaniami wskazując, że służba w Policji nie jest przypadkiem a misją. Dyplom uznania przekazał również Prezes Spółki Koleje Śląskie Aleksander Drzewiecki.

Źródło i foto: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duży wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce! Nie żyje kolejnych 11 osób! Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Bon turystyczny przyjęty przez Sejm. Jak go otrzymać?

Śluby w Chorzowie odwołane! W Urzędzie Stanu Cywilnego tylko rejestrowanie zgonów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close