RegionWiadomość dnia

Najpierw busy, a teraz cały TIR z pomocą. OSP w Świerklanach pomaga Podkarpaciu

Pod koniec czerwca w gminie Chmielnik na Podkarpaciu doszło do tragedii. Powódź zniszczyła wieś. Do akcji pomocy mieszkańcom tamtych terenów włącza się m.in. OSP w Świerklanach. Najpierw pojechały busy, a teraz pojedzie cały TIR wypełniony tym co najbardziej potrzebne. Wy też możecie pomóc.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W cztery dni nazbieraliśmy naprawdę dużo, dużo rzeczy. Pomoc do tych ludzi była ogromna. Potrzebują tych rzeczy do normalnego funkcjonowania. Dzięki uprzejmości w firmie Elektroinvest ze Świerklan, która dała busa z kierowcą, mogliśmy dostarczyć jeszcze więcej tych artykułów, które były zabrane. Były ubrania nowe, używane w dobrym stanie, koce, były kołdry, pościele, ręczniki, chemia, płyny do mycia podłóg, do mycia naczyń. Żywność różnego rodzaju, bo to było od praktycznie od ryżu, przez kaszę, makarony do konserw. Długoterminowa żywność. czytamy na łamach Radia 90 słowa strażaków z OSP w Świerklanach.

OSP w Świerklanach teraz najbardziej zależy na zdobyciu jak największej liczby mebli, materiałów budowlanych czy ubrań dla mieszkańców Chmielnika poszkodowanych w wyniku powodzi. Każdy kto chce pomóc może im dostarczyć tego czego szukają na własną rękę z gwarancją, że dary dotrą do potrzebujących z Podkarpacia. Akcja trwa do 24 lipca, a już dzień później dary wyjadą w zaplanowanym kierunku. Rzeczy można oddawać do remizy OSP Jankowice przy ulicy Kościelnej 19 i remizy OSP w Świerklanach.

Jak podaje Radio 90 można kontaktować się z organizatorami akcji bezpośrednio poprzez podane numery telefonów:

 

  • 511 676 628 – Marek Trybuś
    Jeżeli ktoś z Państwa będzie chciał przekazać mniejsze rzeczy (możliwe do przewiezienia osobówką) ale nie będzie miał możliwości przywiezienia ich do remizy prosimy o kontakt pod numerem:
  • 721 021 921 – Justyna Szustkiewicz (możliwy odbiór również rano)
    W przypadku gdy nie mają Państwo możliwości podwieźć rzeczy popołudniu, możliwe będzie otwarcie remizy rano po uprzednim kontakcie:
  • 505 582 462 – Aleksandra Brychcy
  • 721 021 921 – Justyna Szustkiewicz

Zachęcamy do wsparcia zbiórki.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duży wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce! Nie żyje kolejnych 11 osób! Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Bon turystyczny przyjęty przez Sejm. Jak go otrzymać?

Śluby w Chorzowie odwołane! W Urzędzie Stanu Cywilnego tylko rejestrowanie zgonów

źródło: Radio 90

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close