RegionSport

Boisko, które mówi gdzie strzelać powstało w Chorzowie! [ZDJĘCIA]

Interaktywne mini boisko do gry w piłkę nożną z bramkami reagującymi na ruch czy ścianka piłkarska wyznaczająca cel strzału i naliczająca punkty. To tylko niektóre z gadżetów naszpikowanego technologią boiska, które powstało w Chorzowie.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Warte podkreślenia jest tutaj w tej części sportowej kilka innowacyjnych rozwiązań, których nie zobaczycie Państwo na Śląsku, a być może i w całej Polsce. To są bardzo nowoczesne urządzenia, które nie tylko pozwalają grać w piłkę, ale także sprawiają, że gra w piłkę jest bardzo atrakcyjna. W tych czasach XXI wieku, kiedy dzieci rodzą się ze smartfonami, to te nowoczesne urządzenia, które są interaktywne na pewno będą tutaj ściągać dzieciaki, nie tylko z tych osiedli tutaj dookoła, ale myślę, że z całego Chorzowamówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Boisko, które mówi gdzie strzelać powstało w Chorzowie! (fot.UM Chorzów)
Boisko, które mówi gdzie strzelać powstało w Chorzowie! (fot.UM Chorzów)

Interaktywna ścianka piłkarska, reaguje na uderzenia piłką i zlicza zdobyte punkty. Dzięki specjalnej aplikacji na smartfona możemy nie tylko podliczać swoje wyniki, ale i rywalizować z zawodnikami z całego świata.

-Jest zaaplikowanych kilka gier, które podpowiadają użytkownikowi, co ma zrobić. Także może mierzyć siłę strzału, może strzelać. Jakby podpowiada ekran, w którą część należy strzelić i ma się na to określoną ilość czasu i w ten sposób się kolekcjonuje wyniki z innymi na całym świecie – mówi Witold Podgórski, wykonawca inwestycji.

Oprócz celności i refleksu można poćwiczyć także grę zespołową. Umożliwia to nowoczesne boisko – nie z dwoma, a z czterema bramkami podświetlającymi się na kolor odpowiadający danej drużynie. Dziś testowali je uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie.

– Jak myślisz, czy taka sportowa rywalizacja jest lepsza, niż granie na przykład na smartfonie? -Tak. -Dlaczego? -Ponieważ można konkurować ze sobą tak twarzą w twarz i wtedy widać prawdziwe emocje przy tej grze – mówi Borys Paszkiewicz, uczeń SP nr 5 w Chorzowie.

Boisko, które mówi gdzie strzelać powstało w Chorzowie! (fot.UM Chorzów)
Boisko, które mówi gdzie strzelać powstało w Chorzowie! (fot.UM Chorzów)

 

-Pierwszy raz widzę taki bardziej interaktywny park do grania, że normalnie jak się idzie gdzieś do parku, to nie ma za bardzo takich… że na przykład właśnie, jak tu jest – bramka elektryczna taka. To tak normalnie to jest zwykłe boisko do grania w piłkę, tak? – zastanawia się Karol Możdżeń, uczeń SP nr 5 w Chorzowie.

-Ja bardzo lubię grać w piłkę nożną, więc tutaj mogę przychodzić teraz i grać z kolegami. I fajnie, bo mogę na przykład zobaczyć, jaką mam siłę, jak kopnę w piłkę, więc bardzo fajniemówi Oliwia Sałahub, uczennica SP nr 5 w Chorzowie.

 

Z interaktywnych atrakcji mogą korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli.

 

-Z przyjemnością sam tutaj pewnie nie raz z panem prezydentem wejdziemy pokopać w piłkę. Sprawia to ogromną frajdę, kiedy człowiek może zobaczyć, czy jest jeszcze na tyle sprawny, żeby te uderzenia były takie jak przed laty. Także zapraszamy wszystkich mieszkańców Chorzowa właśnie tutaj na te boiska, żeby mogli sobie tutaj pokonkurować, mogli w ramach rodzin bawić się tutaj, bo ten teren jest przeznaczony dla zabawy – mówi Waldemar Kołodziej, przewodniczący Rady Miasta Chorzów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ukrainiec zmasakrowany w Żorach! Kto to zrobił? Policja szuka sprawców

Jedno z największych biur podróży ogłasza upadłość, a polscy turyści mają kłopoty!

Ferie zimowe 2020: Kiedy są ferie w 2020 roku? [TERMINY, WOJEWÓDZTWA]

 

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego, trwała trzy lata. Łączny koszt to ponad 3 mln zł, z czego niemal 900 tys zł dało Ministerstwo Sportu. Od dzisiaj mieszkańcy Chorzowa i nie tylko, mogą skorzystać ze wszystkich atrakcji.

autor: Monika Lipiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close