Region

Bomba w szpitalu w Rudzie Śląskiej. Zatrzymano 33-letnią mieszkankę miasta

33-letnia kobieta wywołała fałszywy alarm w rudzkim szpitalu. Kobieta, wysyłając sms-a, powiadomiła o rzekomym ładunku wybuchowym, podłożonym na terenie placówki medycznej. Zatrzymanej mieszkance Rudy Śląskiej grozi kara do 8 lat więzienia.

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

W miniony piątek dyspozytor Centrum Zarządzania Kryzysowego rudzkiego magistratu powiadomił o otrzymaniu sms-a, informującego o podłożeniu bomby na terenie szpitala w dzielnicy Godula. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne wraz z pirotechnikami. Policjanci zabezpieczyli teren i przeszukali szpitalne budynki oraz przyległy do nich teren. W tym samym czasie kryminalni zajęli namierzaniem sprawcy alarmu. Ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 48-letni rudzianin. Już po niecałych dwóch godzinach od informacji o bombie, policjanci z rudzkiej komendy zatrzymali zaskoczoną parę sprawców fałszywego alarmu. Dopiero po potwierdzeniu, że był to głupi żart, policyjni pirotechnicy zakończyli przeszukiwanie szpitala. Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a po przesłuchaniu mężczyzny i jego 33-letniej partnerki wyszło na jaw, że to ona była prowodyrem i autorem całego żartu. W niedzielę kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia oraz konieczność pokrycia kosztów przeprowadzonej akcji.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: 17-latka zginęła potrącona przez tramwaj. Nadal nie wiadomo, jak zginęła dziewczyna na Korfantego!

Puma w Pszczynie? Trwają poszukiwania groźnego drapieżnika! [WIDEO]

Wykop tunelu pod DK 81 w Katowicach. Będzie zmiana organizacji ruchu i jeszcze większe korki

 

źr. Śląska Policja 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close