KrajRegion

Jak powstają szklane opakowania? [FABRYKI W POLSCE]

Szklane opakowania towarzyszą nam na co dzień. Jednak czy wiesz, jak są produkowane? Między innymi to sprawdzamy to w programie „Fabryki w Polsce”!

 

Jak powstają szklane opakowania – np. na kosmetyki czy napoje? W programie „Fabryki w Polsce” (we wtorki o 17:15 na antenie TVS) podglądamy pracę polskich fabryk. W najnowszym odcinku już 1 października podejrzymy proces powstawania opakowań szklanych.

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 17:15 na antenie TVS!

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Szklane opakowania

Od lat z opakowań szklanych korzystają producenci między innymi branży kosmetycznej czy alkoholowej. Tego typu opakowanie ma wiele zalet. Główne to obojętność chemiczna, estetyka i ekologiczny charakter.

Jak są wytwarzane szklane opakowania? Aby się tego przekonać, odwiedzimy w programie „Fabryki w Polsce” hutę szkła Heinz-Glas w Działdowie.

 

Heinz-Glas Działdowo

Huta Heinz-Glas jest znanym dostawcą opakowań kosmetycznych – tłumaczy Monika Kosmala-Sójka, dyrektor sprzedaży w Heinz-Glas Działdowo Sp. z o.o.

Oferta firmy w Polsce ma charakter komplementarny. Firma oferuje opakowania szklane, opakowania z tworzyw sztucznych, jak również zamknięcia do tych opakowań oraz dekoracje.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK NASZEGO PROGRAMU!

Fabryki w Polsce: Jak powstaje damska bielizna?

Cynkowanie ogniowe – co to takiego?

Proces cynkowania ogniowego polega na położeniu powłoki z cynku na element ze stali. Dzięki cynkowaniu wyroby zyskują trwałą ochronę przed korozją, a ponadto ich wygląd staje się bardziej estetyczny.

Cynkowanie jest stosowane głównie przy produkcji wyrobów narażonych na intensywne działanie warunków atmosferycznych oraz kontakt z agresywnymi substancjami – stosowanymi na przykład w rolnictwie.

Żeby na własne oczy przekonać się, jak wygląda proces cynkowania ogniowego, odwiedziliśmy fabrykę firmy Joskin w Trzciance.

 

Joskin Ocynkownia

Głównie cynkujemy wyroby firmy Joskin – mówi Rafał Szymański, brygadzista w Ocynkowni Joskin. – Jest to generalnie ponad 50 procent produkcji cynkowanych elementów na ocynkowni w Trzciance.

Oprócz tego, Ocynkownia Joskin wykonuje usługi dla firm zewnętrznych. Zajrzyj za kulisy pracy w ocynkowni w programie „Fabryki w Polsce” już 1 października o 17:15 w TVS.

 

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 17:15 na antenie TVS!

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: 17-latka zginęła potrącona przez tramwaj. Nadal nie wiadomo, jak zginęła dziewczyna na Korfantego!

Puma w Pszczynie? Trwają poszukiwania groźnego drapieżnika! [WIDEO]

Wykop tunelu pod DK 81 w Katowicach. Będzie zmiana organizacji ruchu i jeszcze większe korki

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close