BRAWO!!! GKS Katowice awansował do 1. ligi! Blaszok odleciał!

Stal Rzeszów zardzewiała dzisiaj przy Bukowej! GKS Katowice rozbił rywala 4-1 w meczu kończącym 37. kolejkę 2. ligi i awansowali bezpośrednio do 1. ligi! I to na jedną kolejką przed końcem sezonu!

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Jest! Udało się to, co w zeszłym roku nie powiodło się w barażach. GKS Katowice awansował tym razem bezpośrednio do 1. ligi! Katowiczanie wygrali 4-1 ze Stalą Rzeszów i na kolejkę przed końcem e-Winner 2. Ligi zapewnili sobie awans na zaplecze ekstraklasy!

GKS Katowice ten mecz po prostu wygrać musiał. Co prawda ewentualny remis – którym mocno pachniało w pierwszej połowie spotkania – dawał katowiczanom handicap przed ostatnią kolejką, ale i tak w meczu z Sokołem Ostróda musieliby wyrwać przynajmniej remis. Już 10 dni temu GKS Katowice niespodziewanie pokonał Chojniczankę Chojnice 3-0 i wskoczył z powrotem na drugie miejsce w tabeli. A to oznacza bezpośredni awans do 1 ligi. Tylko, że zaliczkę trzeba było obronić. I GieKSiarze obronili!

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż takiego lania rzeszowian. Co prawda katowiczanie szybko objęli prowadzenie, ale Stal niemal natychmiast odpowiedziała pięknym golem z wolnego. I kiedy wydawało się, że na przerwę obie drużyny zejdą z jedną straconą i jedną zdobytą bramką, katowiczanie przeprowadzili koronkową akcję w polu karnym stali, wykończoną golem Arkadiusz Woźniak.

Druga połowa to już katowicka jazda bez trzymanki. Na GieKSiarski rollercoaster wsiedli piłkarze Stali, ale nie wszyscy zapięli chyba pasy. W 49. minucie bowiem na 3-1 podwyższył Woźniak i 6 minut później – no cóż za zaskoczenie – WOŹNIAK!!!! Absolutny bohater meczu! Katowiczanie w drugiej odsłonie meczu wyglądali jak zupełnie inny zespół. Poukładany, kontrolujący grę i rozbrajający większość akcji Stali Rzeszów jeszcze przed swoim polem karnym.

GKS Katowice, 4-krotni mistrzowie Polski wracają do 1. ligi po 3 latach. Katowiccy kibice najchętniej zapomnieliby o meczu z Bytovią Bytów, który przegrali 1-2 w 97. minucie, a ich katem okazał się… bramkarz Bytowi! Co ciekawe – dla Bytowa było to pyrrusowe zwycięstwo, bo spadli do 2. ligi razem z GieKSą.

W ubiegłorocznym sezonie katowiczanie załapali się na baraże, ale nic z nich nie wyszło – GKS Katowice odpadł z walki o 1. ligę po porażce właśnie ze Stalą Rzeszów 0-2.

Dzisiaj katowiczanie odegrali się z nawiązką. Awansują do 1. ligi bezpośrednio i barażami nie muszą się już przejmować, podobnie jak wynikami ostatniej, 38. kolejki e-Winner 2. ligi, w której GKS Katowice na wyjeździe zagra z Sokołem Ostródą.

Dzisiejszy mecz i awans do 1. ligi GKS-u Katowice oklaskiwało ponad 3,5 tysiąca kibiców. Co prawda limit wynosił ponad 1800 fanów na trybunach, ale klub zwrócił się z wnioskiem o zwiększenie limitu i zgodę dostał. Dzięki temu do walki o zwycięstwo katowiczan niósł doping dwukrotnie większej liczby gardeł kibiców GieKSy.

GKS Katowice? W 1. lidze! Bohater meczu? Bezapelacyjnie zdobywca trzech bramek – Arkadiusz Woźniak. Gratulacje!

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy rodzice puszczą dzieci do szczepień na covid? Ruszyła rejestracja nastolatków 12-15 lat

Na dwie godziny odeszły od łóżek. Pielęgniarki i położne zorganizowały protest w Katowicach

Wesela odblokowane z kolejnych obostrzeń, ale jest dużo drożej niż przed lockdownem!