KrajRegionWiadomość dnia

Browar Zamkowy w Cieszynie zamiast likwidacji zmieni właściciela. Przejmie go firma z tradycjami

Ważna informacja dla miłośników piwa. Browar Zamkowy w Cieszynie zmieni właściciela i tym samym nie zostanie zamknięty. Grupa Żywiec, do której należy browar podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży 100% udziałów z rodzinną firmą Felix Investments sp. z o.o. Do podpisania umowy może dojść jeszcze w tym roku.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Gdy nasze województwo obiegła wiadomość, że Browar Zamkowy w Cieszynie może zostać zamknięty, to do ratowania perły Śląska Cieszyńskiego ruszyli nie tylko eksperci piwa czy cieszyńscy urzędnicy, lecz również mieszkańcy, dla których miasto bez działającej manufaktury piwa nie byłoby tym samym miejscem. Po medialnej burzy z chęcią zakupu browaru zgłosiło się kilku poważnych inwestorów w tym m.in. znany polityk i biznesmen z branży alkoholowej Janusz Palikot.

Teraz – jak wynika z informacji podanej przez Grupę Żywiec – podpisano list intencyjny z firmą Felix Investments sp. z o.o., która mieszkańcom Śląska może nie być obca. – Cieszę się, że Grupa Żywiec zdecydowała się powierzyć właśnie nam dalszy rozwój Browaru Zamkowego Cieszyn. To prawdziwa lokalna duma, jak również perła nie tylko browarnictwa, ale i turystyki. Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami takich unikalnych miejsc i naszą ambicją jest, żeby nie tylko utrzymać dotychczasowe ponad 170-letnie dziedzictwo browaru ale, żeby je rozwinąćpowiedział Adam Leda, prezes zarządu Felix Investments sp. z o.o.

Firma Ledów prowadzi m.in. takie znane miejsca w Ustroniu jak Angel’s Steak & Pub,  Sisi – Pizzeria e Ristorante oraz Miamo restaurację japońską. Co więcej, firma działa na tyle prężnie, że lada moment może otworzyć dwa kolejne lokale w Wiśle oraz trzy w Katowicach. Dodatkowo firma posiada doświadczenie w branży piwowarskiej, bo zajmuje Browarem Jedlinka, którego produkty były już wyróżniane kilkukrotnie nagrodami.

 – Bardzo nam zależało na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn zyskał inwestora, który będzie chciał zachować nie tylko dotychczasową działalność browaru i jego pracowników, ale także jego wyjątkowy charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. To partner który podziela nasz szacunek do tradycji, a dotychczasowymi projektami udowadnia, że potrafi rozwijać takie historyczne miejsca, nadając im nowe przeznaczeniepowiedział Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec S.A.

Na razie podpisano list intencyjny w sprawie sprzedaży udziałów. Według stron do podpisania umowy może dojść jeszcze w tym roku.

 

źródło: Grupa Żywiec
autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już gotowy! Pacjentów na razie nie będzie [WIDEO]

TOP 13 najbardziej rakotwórczych miejsc w Polsce. Śląskie miasta w czołówce niechlubnego rankingu

Piekary Śl.: Dramatyczna sytuacja w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym! Na Covid-19 zachorowało już prawie 90 proc. podopiecznych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close