RegionWiadomość dnia

Budka o Morawieckim: Jego kampania jest jak z PRL! [WIDEO]

Na razie uściski dłoni i uśmiechy, ale w październiku nastroje mogą się zmienić. Koalicja Obywatelska zaprezentowała w Warszawie listy do sejmu. I liczy na zwycięstwo w wyborach. Jak poprowadzić kampanię przed wyborami aby ją wygrać wie, podobnie jak przed wyborami do europarlamentu, Grzegorz Schetyna.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50


– Ona musi być intensywna. Ona musi być przeprowadzana z pełną obecnością naszych ludzi, naszych kandydatów, nas wszystkich. I taka będzie. I to obiecuję. Będziemy wszędzie. W każdej gminie, w każdym powiecie, w każdym regionie. Wszędzie – mówi Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Ale na razie politycy Koalicji nie są wszędzie. Bo na listach wyborczych są jeszcze dziury. I tak, jeśli się znajdą, chętni mogą się załapać na przykład na miejsca 9. i 17. w okręgu sosnowieckim, czy 22. i 23. w katowickim. Bo te czołowe są już obsadzone.

– Ostatecznie jeszcze listy trzeba złożyć. Zbieramy podpisy poparcia pod listami. Będą jeszcze pewnie uzupełnienia, korekty. Początek września to rejestracja list i najprawdziwsza kampania. Jak będzie wyglądać? No widać, że już trwa ta kampania. Jest można powiedzieć ostro, ale staramy się przekonywać ludzi argumentami mówi Wojciech Saługa, Koalicja Obywatelska.

Koalicja Obywatelska zaprezentowała w Warszawie listy do sejmu. I liczy na zwycięstwo w wyborach
Koalicja Obywatelska zaprezentowała w Warszawie listy do sejmu. I liczy na zwycięstwo w wyborach

Przekonywać będzie chciał przede wszystkim jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka, który jest „jedynką” w Katowicach. I zmierzy się z premierem Mateuszem Morawieckim.

– Mateusz Morawiecki wybiera taki PRL’owski styl kampanii. Przyjeżdża, pomacha do gawiedzi i ucieka. Otóż problemem Śląska nie jest to, czy raz na sto lat przejdzie defilada. Problemem Śląska jest smog, jest kwestia węgla zalegającego na hałdach, podczas gdy importuje się węgiel ze wschodu – mówi Borys Budka, Koalicja Obywatelska.

 

Oprócz Borysa Budki na pierwszych miejscach list Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie znaleźli się: Mirosława Nykiel w Bielsku-Białej, Izabela Leszczyńska w Częstochowie, Marta Golbik w Gliwicach, Marek Krząkała w Rybniku i Wojciech Saługa w Sosnowcu.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close