AlarmRegionWiadomość dnia

Burze sieją zniszczenie na Śląsku! Harcerze ewakuowani z obozu, połamane drzewa, zalane ulice, rosną straty

Rosną straty wywołane przez silne burze na Śląsku. Nad Koniecpolem przeszła trąba powietrzna – straty są wciąż nieznane. Wojewoda śląski na godzinę 22.00 zwołał sztab kryzysowy w związku z sytuacją burzową w regionie. Szalejąca burza spowodowała konieczność ewakuacji harcerzy z obozu pod Zawierciem. Strażacy mają coraz więcej interwencji związanych ze zniszczeniami, wywołanymi przez burze, jakie przechodzą przez region w środę, 14 lipca.

 

 

 

Potężne burze przechodzą nad województwem śląskim. Rosną z każdą chwilą straty i liczba interwencji straży pożarnej. Przez gwałtowną burzę trzeba było ewakuować 370 osób z obozu harcerskiego w miejscowości Kostkowice w powiecie zawierciańskim. Jak informują służby – spośród 370 ewakuowanych osób jedna osoba jest poszkodowana. Jak informują strażacy – to prawdopodobnie duszności wywołane stresem. Wiadomo już, że są duże straty w sprzęcie obozowym i tutejszym drzewostanie.

Jak informuje serwis Zawiercie 112 – w Zawierciu przy ulicy Paderewskiego zalana została znajdująca się tu hurtownia, w środku zostały uwięzione osoby.

Strażacy z każdą niemal minutą mają coraz więcej zgłoszeń. Tylko od popołudnia w samym powiecie częstochowskim strażacy interweniowali już w związku z burzami 150 razy. Drugie tyle interwencji to sam tylko powiat zawierciański. Bardzo dużo interwencji mają strażacy także w powiatach bielskim i myszkowskim, a także w Katowicach, nad którymi przeszła właśnie nawałnica.

Sporo interwencji mają też strażacy w Tychach, w powiecie i w powiecie bieruńsko – lędzińskim. Jak informuje www.112tychy.pl – w Imielinie na ulicy Podmiejskiej, uderzenie pioruna wywołało pożar domu. Z kolei w Tychach nad ulicą Strzelecką zwisają zerwane przewody – na miejscu są już służby.

Rośnie liczba interwencji straży pożarnej w okolicach Bielska-Białej. W Kaniowie drzewo zostało powalone przez burzę na jezdnię – to ulica Dankowicka. Tu służby usuwają już zniszczenia. Jak informuje Radio Bielsko – w Bielsku-Białej na ulicy Olszówka powalone na jezdnię jest drzewo i zerwane przewody telekomunikacyjne. Na miejscu interweniuje straż pożarna.Z powalonym drzewem walczą też strażacy w Czechowicach – Dziedzicach.

W miejscowości Niegowoniczki burza zerwała kilka dachów. Tu jednak strażacy mają problem z dojazdem do intwerwencji, bo drogę tarasują im powalone na jezdnię drzewa. Kiedy udało się im dotrzeć do zerwanych dachów – nadciągnęła kolejna burza. Akcja wciąż trwa.

 

Niestety – bilans strat szybko rośnie i będzie rósł, bo wciąż obowiązuje ostrzeżenie meteo przed burzami dla woj.śląskiego:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed upałami od godz. 12:00 dnia 13.07.2021 do godz. 18:00 dnia 14.07.2021 oraz przed burzami od godz. 15:00 dnia 14.07.2021 do godz. 08:00 dnia 15.07.2021.

Zdaniem synoptyków, gwałtowne burze mogą przetaczać się przez woj.śląskie przez cała noc ze środy na czwartek.

autor: Wojciech Żegolewski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jacek Jaworek widziany przez świadków? Trwa obława na podejrzanego o morderstwo rodziny w Borowcach [WIDEO]

Ekipa Friza ma swój rollercoaster w Energylandii! Zobaczcie ZDJĘCIA i WIDEO z otwarcia!

Urwane ręce, wyrwane oczy, krew i kawałki ciała wszędzie! Policyjne ćwiczenia w Katowicach jak najlepszy horror! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close