RegionWiadomość dnia

Wybierzcie imię dla małej żubrzycy! Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłosiła konkurs

W Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie urodziła się mała żubrzyca. Dokładnie na świat przyszła 1 czerwca. Rodzicami są byk Plisar oraz mama Platanka. Niestety, młoda żubrzyca nie ma jeszcze imienia, dlatego ruszył konkurs na nadanie imienia, który potrwa do piątku 16 czerwca. Jednak jest kilka wymagań, które należy spełnić.

 

 

 

-Imię musi być żeńskie i jedna taka najważniejsza jest też taka, musi się ono zaczynać od liter PL to jest związane z pszczyńską linią żubrów zapoczątkowaną, założoną przez Księcia Pszczyńskiego Jana Henryka XI Hochberg von Press w 1865 roku kiedy to żubry zostały do Pszczyny sprowadzone- mówi Michał Makowski, dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.

Z pośród wszystkich propozycji imion, które zostaną zgłoszone w sierpniu specjalna komisja wybierze to najwłaściwsze.

-Jest w założeniu, że te imiona nie mogą się powtarzać i czasami hodowcy szukają sposobu, żeby im podpowiedzieć i znaleźć odpowiednie imię dla tego małego żuberka, dlatego czasami ogłaszane są konkursy na wyszukanie odpowiedniej nazwy – mówi Mieczysław Hławiczka, lekarz weterynarii.

Oczywiście zanim zostanie wybrane imię komisja sprawdzi, czy nie zostało ono już wcześniej nadane w księdze rodowodowej która prowadzona jest od ponad 100 lat.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Podejrzany o zabójstwo w Borowcach pod Częstochową nadal poszukiwany. Wydano LIST GOŃCZY

PILNE!!! Na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach szukają pytona! Służby ostrzegają mieszkańców

Fałszywi wnuczkowie nie próżnują. Wyłudzili już od seniorów 63 miliony złotych!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Wybierzcie imię dla małej żubrzycy! Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłosiła konkurs”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close