AlarmKrajRegion

Burze w woj.śląskim! IMGW ostrzega przed wyładowaniami i silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla woj.śląskiego. Ostrzeżenie dotyczy możliwości wystąpienia burz z miejscowymi opadami gradu.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwach:

  • śląskim
  • małopolskim
  • świętokrzyskim
  • podkarpackim

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Miejscami możliwy grad.

Stopień zagrożenia IMGW określa jako 1. Co to oznacza?

„Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia (…) Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym (…). Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zasady funkcjonowania placówek oświatowych i żłobków [AKTUALIZACJA 25.05.2020]

Koszmar w Rybniku! Matka wyrzuciła 11-miesięczne dziecko oknem! W jakim jest stanie?

Landrynki wciąż uziemione. WIZZ AIR wydłuża zawieszenie lotów do i z Polski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close