RegionWiadomość dnia

Jest decyzja. Szkoły w Bytomiu otwarte od 27 maja! Prawie 100 proc. wyników na koronawirusa negatywnych

Decyzja zapadła. Bytom otwiera swoje szkoły dla najmłodszych uczniów. Samorządowcy dostali już wyniki badań pod kątem obecności koronawirusa pracowników edukacji i zdecydowali, że szkoły można otworzyć. Znamy już także termin, kiedy szkoły w Bytomiu będą już otwarte.

 

 

Co za dzbany! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-W ubiegły piątek zapowiedziałem, że otwarcie szkół uzależniamy między innymi od wyników badań pracowników placówek oświatowych, którzy będą się opiekować dziećmi z klas I-III. Wyniki badań, jakie otrzymaliśmy prawie w 100% dały wynik negatywny, dlatego podjąłem decyzję o otwarciu od 27 maja szkół dla najmłodszych uczniów – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

-W sumie przebadaliśmy 97 pracowników z 20 bytomskich szkół. 93 wyniki były negatywne, zaś w czterech przypadkach wynik był niejednoznaczny, dlatego konieczne jest ich powtórzenie dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją rządu od 25 maja możliwe są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej „forma zajęć dydaktycznych jest uzależniona od warunków epidemicznych panujących na terenie gminy, w której szkoła się znajduje oraz od możliwości spełnienia wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej”.

-Podejmujemy wszelkie środki ostrożności, dlatego decyzję o otwarciu szkół odłożyliśmy o kilka dni i zdecydowaliśmy się przekazać 100 tys. zł na badania pracowników szkół, którzy w związku z ich otwarciem sprawowaliby opiekę nad dziećmi mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. -Kolejną grupą, której zleciliśmy badania są pracownicy miejskich przedszkoli i żłobka. W sumie jest to około 260 osób. Od tych wyników również uzależniamy otwarcie tych placówek, co najwcześniej mogłoby nastąpić od 1 czerwca – dodaje Adam Fras.

We wtorek, 26 maja odbędzie się spotkanie władz miasta z dyrektorami miejskich przedszkoli i żłobka w sprawie organizacji pracy, w związku z planowanym otwarciem tych placówek od 1 czerwca.

Przypomnijmy, że Wydział Edukacji w ubiegłym tygodniu za pośrednictwem dyrektorów szkół podstawowych zebrał informację od rodziców uczniów z klas I-III, którzy zadeklarowali chęć powrotu swojego dziecka do szkoły. Po przeprowadzonym rozeznaniu okazało się, że na 28 szkół podstawowych, w 20 z nich dyrektorzy potwierdzili, że część rodziców zadeklarowała powrót dziecka do placówki. Na 3911 dzieci z klas I-III uczęszczających do wszystkich szkół podstawowych w Bytomiu, do placówek oświatowych powróci 164 uczniów, co stanowi 4,19% ogólnej liczby wszystkich uczniów klas I-III.

-Pierwsze zebrane informacje od dyrektorów wskazywały, że zgłoszonych zostało ponad 200 uczniów. 25 maja liczba ta spadła do 164 – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. -Zgodnie z naszymi danymi 27 maja otwartych zostanie 20 szkół, w których będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne – dodaje Adam Fras.

W związku z podjęciem decyzji o otwarciu szkół podstawowych dla uczniów z klas I-III, od 27 maja zostaną otwarte następujące szkoły:

1. Szkoła Podstawowa nr 4;
2. Szkoła Podstawowa nr 5;
3. Szkoła Podstawowa nr 21;
4. Szkoła Podstawowa nr 23;
5. Szkoła Podstawowa nr 26;
6. Szkoła Podstawowa nr 27;
7. Szkoła Podstawowa nr 28;
8. Szkoła Podstawowa nr 32;
9. Szkoła Podstawowa nr 33;
10. Szkoła Podstawowa nr 36;
11. Szkoła Podstawowa nr 37;
12. Szkoła Podstawowa nr 38;
13. Szkoła Podstawowa nr 44;
14. Szkoła Podstawowa nr 45;
15. Szkoła Podstawowa nr 46;
16. Szkoła Podstawowa nr 51;
17. Szkoła Podstawowa nr 54;
18. Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego;
19. Zespół Szkół Specjalnych nr 3;
20. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2.

 

 

źródło: UM Bytom/Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zasady funkcjonowania placówek oświatowych i żłobków [AKTUALIZACJA 25.05.2020]

Koszmar w Rybniku! Matka wyrzuciła 11-miesięczne dziecko oknem! W jakim jest stanie?

Landrynki wciąż uziemione. WIZZ AIR wydłuża zawieszenie lotów do i z Polski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close