KrajRegion

Burze z gradem i opady deszczu. IMGW wydał OSTRZEŻENIE METEO

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim w ciągu dnia spodziewane są opady deszczu oraz burze.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Dzisiaj, 5 czerwca, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim w ciągu dnia spodziewane są opady deszczu, mogą wystąpić burze. Burze z piorunami wystąpią dzisiaj także w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

 

Jutro, 6 czerwca, w dzień zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a wieczorem, na Śląsku i południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 15°C na wybrzeżu, około 19°C na zachodzie, do 24°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Burza to nie tylko deszcz, ale też silny wiatr, ograniczona widoczność kiedy prowadzimy samochód, niebezpieczeństwo uderzenia obiektami porwanymi czy połamanym przez wiatr. Chociaż z zasady bezpieczniejsi w czasie burzy jesteśmy przebywając w budynku, to wtedy też należy zadbać o kilka rzeczy.

Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

Silne wiatry, deszcze oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą na całym świecie. Są zjawiskami, które szybko się przemieszczają. Wszystkie są jednak niebezpieczne. Powodują zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close