RegionWiadomość dnia

Byli na kwarantannie. Chcieli wsiąść do samolotu w Pyrzowicach

10 stycznia do odprawy granicznej na lot do Cork (Irlandia), stawili się: mężczyzna oraz kobieta z dwoma synami. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na wszystkie te osoby sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 200 zł, natomiast kobietę ukarano mandatem w wysokości 500 złotych.

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

W tym samym dniu do odprawy granicznej samolotu, lecącego do Antalii (Turcja), stawił się kolejny Polak. Jak się okazało, w dniu kontroli odbył jedynie trzy z dziesięciu dni kwarantanny, którą nałożył na niego sanepid. Ponadto okazał do kontroli granicznej paszport, który w bazach teleinformatycznych widniał jako utracony. Mężczyzna nie opuścił terytorium Polski i dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Niezależnie od nałożonych grzywien w drodze mandatu karnego, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania Komendy Miejskie Policji.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Źródło i foto: Śląska Straż Graniczna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dzieci wracają do szkół! Rząd ogłosił już dokładną datę!

Bunt przedsiębiorców w Beskidach! Zapowiadają otwarcie biznesów wbrew obostrzeniom!

Złamali obostrzenia? Pokazy iluminacji w Mysłowicach pod lupą prokuratury [NOWE FAKTY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close