RegionWiadomość dnia

Było 700 milionów zysku, jest miliard złotych straty! Fatalne wyniki JSW!

Jastrzębska Spółka Węglowa liczy straty za 2020 rok. A dokładnie za 9 miesięcy, bo podano właśnie wyniki finansowe za 3 kwartały tego roku. I przyda się duży kalkulator, bo straty są ogromne – sięgają miliarda złotych! Sama pandemia koronawirusa „zjadła” spółce prawie 85 mln zł!

 

 

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich chętnych! Kto chce? TOP 5 Silesia Flesz

Górnictwo w Polsce od dawna jest w głębokim kryzysie, który tylko pogorszyła pandemia. Spadek cen węgla i koksu o 32 procent to kolejne problemy. Jastrzębska Spółka Węglowa zaliczyła ponad miliard złotych straty po trzech kwartałach 2020 roku.

W analogicznym okresie ubiegłego roku, spółka mogła się pochwalić 704 milionami zysku. Tylko bezpośrednio w związku z COVID-19 spółka straciła 84,6 miliona złotych. To koszty związane z kwarantanną pracowników oraz działaniami profilaktycznymi i zmianą organizacji pracy. Grupa Kapitałowa JSW zatrudnia ponad 30 tys. pracowników.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mysłowice: Zmarła kobieta poparzona w pożarze domu. W sieci trwa zbiórka na odbudowę pogorzeliska

Szlachetna Paczka trafi w tym roku na Śląsku do 3 tysięcy rodzin [WIDEO]

Smutny początek Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Ani śniegu ani kibiców

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close