RegionWiadomość dnia

Szlachetna Paczka trafi w tym roku na Śląsku do 3 tysięcy rodzin [WIDEO]

Baza potrzebujących rodzin programu Szlachetna Paczka została otwarta. W tegorocznej dwudziestej edycji akcji, w woj, śląskim udział weźmie 800 wolontariuszy. Mają dotrzeć z pomocą do ponad 3000 rodzin.

 

 

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich chętnych! Kto chce? TOP 5 Silesia Flesz

-Rodziny w paczce są bardzo różne. To są zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę, bo są to np. absolwenci domów dziecka. Są też zwykłe rodziny, czyli mama, tata, kilkoro dzieci. Ale są też bardzo często i są dużą grupą są seniorzymówi Klaudia Kowalik, menadżer zarządzający Szlachetnej Paczki w Stowarzyszenie WIOSNA.

Osoby starsze w tym roku kontaktują się ze Szlachetną Paczką przez telefon. Nowością są spotkania wolontariuszy z potrzebującymi przez internet.

Szlachetna Paczka trafi w tym roku na Śląsku do 3 tysięcy rodzin
Szlachetna Paczka trafi w tym roku na Śląsku do 3 tysięcy rodzin

Wciąż można zostać darczyńcą. Żeby przygotować paczkę, trzeba tylko znać potrzeby konkretnej rodziny, biorącej udział w programie.

-To jest najbardziej przerażające, że najczęściej te nasze rodziny proszą, aby było to jedzenie, więc często w tych paczkach się ono znajduje czy środki czystości. Różne rzeczy tam mogą być czy pralki, czy lodówki, czy opał na zimę. Często tych rodzin nie stać by sobie ten opał zakupić – mówi Natalia Staniewska, koordynator ds. promocji Stowarzyszenie WIOSNA.

Oprócz darczyńców, Szlachetna Paczka potrzebuje jeszcze wolontariuszy do organizacji magazynów, w których będą składowane dary. W poprzedniej edycji wolontariusze pośredniczyli w przekazywaniu paczek o łącznej wartości 46 mln złotych.

 

autor: Paweł Palacz

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Spacer z Siostrami w Katowicach: Policja wlepiała mandaty uczestniczkom protestu! [WIDEO]

Katowice: Powiesili europosłów na szubienicach. Nikt za to nie odpowie, śledztwo umorzono

Nowego stadionu w Katowicach nie będzie? Bank uznał, że kasa ma iść na służbę zdrowia [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close