RegionSportWiadomość dnia

Nowego stadionu w Katowicach nie będzie? Bank uznał, że kasa ma iść na służbę zdrowia [WIDEO]

Nowy stadion w Katowicach bez kredytu. Miasto nie dostanie pieniędzy z Banku Rozwoju Rady Europy. Z powodu pandemii bank uznał, że teraz najważniejsze jest wsparcie dla służby zdrowia. Stadion Miejski to jedna z inwestycji, która została zaprezentowana mieszkańcom wiele lat temu. Ale czy jest potrzebny akurat teraz?

 

 

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich chętnych! Kto chce? TOP 5 Silesia Flesz

-… podejrzewam, że żadna ilość stadionów nie zaszkodziłaby. Przypuszczam, że przyczyniłaby się do rozwoju naszego miasta – mówi Cezary mieszkaniec Katowic. Tak by na stadionie zawsze jakieś zajęcie by było, czy biegi czy skoki, czy obojętnie co, ale by miała młodzież zajęciauważa Danuta mieszkanka Katowic.

-Inwestycje, przede wszystkim za mało jest inwestycji w zieleń. No chociaż popatrz ten plac kwiatowy. Posadzono tu drzewa, które praktycznie nie są przystosowane do naszego środowiska – mówi Włodzimierz mieszkanie Katowic.

Miasto znalazło rozwiązanie. Będzie chciało wyemitować obligacje w wysokości 150 mln zł. Te środki, które urząd pozyska z emisji nie są środkami celowymi. Co to oznacza? Obligacje będzie można wykorzystać na różne zadania inwestycyjne nie tylko na jedno konkretne przedsięwzięcie.

Miasto znalazło rozwiązanie. Będzie chciało wyemitować obligacje w wysokości 150 mln z
Miasto znalazło rozwiązanie. Będzie chciało wyemitować obligacje w wysokości 150 mln z

-Po tej decyzji Banku Rady Rozwoju Europy zwróciliśmy się do różnych instytucji finansowych, robiąc takie polskie komercyjne rozeznanie i z tego rozeznania wynikało jednoznacznie, że najkorzystniejszą dla miasta będzie forma obligacji – mówi Danuta Lange skarbnik miasta.

Zgodnie z uchwałą na stadion w przyszłym roku miały zostać przeznaczone z kredytu 44 mln, a w kolejnym 66 mln zł. Z obligacji będzie to mniejsza kwota 15 mln złotych w 2021r. Nie wiadomo jeszcze kto będzie emitował obligacje.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Prof. Karolina Sieroń pod respiratorem – apel posła o osocze ma szeroki odzew

Premier Morawiecki: „Wierzyliśmy, że pandemia jest w odwrocie. Ja tak wierzyłem„

Wypłaty pomocy dla artystów wstrzymane! Gliński: Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close