RegionWiadomość dnia

Katowice: Powiesili europosłów na szubienicach. Nikt za to nie odpowie, śledztwo umorzone

Prokuratura Okręgowa w Katowicach umorzyła śledztwo w sprawie zorganizowanej w listopadzie 2017 roku w Katowicach manifestacji narodowców. Chodzi o wywieszenie zdjęć europosłów na szubienicach.

 

 

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich chętnych! Kto chce? TOP 5 Silesia Flesz

Na placu Sejmu Śląskiego przed pomnikiem Wojciecha Korfantego w Katowicach odbyła się pikieta narodowców. Organizatorzy powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia posłów Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą praworządności w Polsce.

Sprawa trafiła do prokuratury,ale już za pierwszym razem śledczy nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego i umorzono śledztwo. Według prokuratury celem zgromadzenia było wyrażenie krytyki wobec działań europarlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem negatywnej wobec Polski rezolucji Parlamentu Europejskiego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Prof. Karolina Sieroń pod respiratorem – apel posła o osocze ma szeroki odzew

Premier Morawiecki: „Wierzyliśmy, że pandemia jest w odwrocie. Ja tak wierzyłem„

Wypłaty pomocy dla artystów wstrzymane! Gliński: Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close