RegionWiadomość dnia

Bytom: A co tam środowisko! Koparką zakopywał góry śmieci przy Żabich Dołach

Straż miejska z Bytomia zatrzymała operatora koparki, który zakopywał kompost i śmieci na terenie przy ul. Siemianowickiej, tuż obok Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Żabie Doły”.

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Strażnicy otrzymywali sygnały o smrodzie, jaki występuje w tej okolicy. Gdy przyjechali na miejsce z policją, urzędnikami i strażakami. Okazało się, że na miejscu operator koparki zakopywał śmieci.

W trakcie kontroli stwierdzono odpady zanieczyszczone między innymi: elementami plastiku, folii, tworzyw sztucznychmówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Te ustalenia potwierdzili także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy na prośbę bytomskich urzędników przyjechali na miejsce zdarzenia.

Służby miejskie działaniom firmy gospodarującej odpadami w rejonie ul. Siemianowickiej przyglądają się od dłuższego czasu. Stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości mogą być przesłanką do cofnięcia decyzji na gospodarowanie odpadami, o ile przedsiębiorca w krótkim okresie czasu nie uprzątnie odpadów. Przedsiębiorcy grożą również dotkliwe kary pieniężne, które może nałożyć WIOŚ.

Źródło i foto: Bytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

[WIDEO +18] Katował bestialsko kota, teraz uciekł za granicę!? Nagranie zszokowało internet!

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu ma już nową ciężarówkę! Wspaniałe zakończenie niesamowitej historii! [WIDEO]

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close