KrajRegion

Bytom: Ekopatrol kontroluje tereny związane z działalnością odpadową

Bytom: Ekopatrol nie próżnuje. Zbiorniki z substancjami ropopochodnymi, wełna mineralna, a także podkłady kolejowe – takie odpady ujawnił we wtorek 25 lutego przy ul. Brzezińskiej.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Bytom: Ekopatrol sprawdzał, czy odpady, które właściciel zobowiązał się usunąć, zutylizowano

Podczas patrolu strażnicy miejscy odkryli, że pomimo nakazu – odpady nie zostały zutylizowane. Co więcej, zawalił się dach niezabezpieczonego budynku. Na miejsce wezwano policję,  przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, pracowników Wydziału Inżynierii Środowiska, a także Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Jastrzębia-Zdroju z psami, celem sprawdzenia czy w pustostanie nie znajdują się uwięzione osoby.

Na terenie przy ul. Brzezińskiej wygaszono pozwolenie na składowanie odpadów. Podczas pierwszej kontroli Wydział Inżynierii Środowiska UM nakazał usunięcie znajdujących się tam podkładów kolejowych, kanistrów oraz innych odpadów. Jak się okazało podczas kolejnej kontroli ekopatrolu, przedsiębiorca wykonał tylko część tej decyzji. W związku z tym wszczęto postępowanie nakazowe przez Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego. Jeżeli przedsiębiorca nadal nie usunie zalegających odpadów, zostanie ukarany, jak to miało miejsce w przypadku firmy przy ul. Łokietka w Suchej Górze, karą 20 000 zł.

Warto dodać, że postępowanie wszczął w tej sprawie również Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, który może nałożyć kolejną karę za składowanie substancji bez zezwolenia.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

 

źr.: mojbytom.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close