RegionWiadomość dnia

Częstochowa: Obrażali Ukrainkę w pociągu, posiedzą nawet 5 lat!

Mowa nienawiści to tylko nowe, częste w mediach określenie zespołu zachowań o charakterze ksenofobicznym, szowinistycznym czy homofobicznym. Do jednej z takich przykrych sytuacji doszło w pociągu relacji Przemyśl – Jelenia Góra a ofiarą dwóch zionących nienawiścią narodową mężczyzn padła obywatelka Ukrainy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Pociąg relacji Przemyśl – Jelenia Góra. Borykająca się z problemami natury zdrowotnej 48-letnia obywatelka Ukrainy wykupuje miejsce siedzące. Gdy wsiada i próbuje zając wskazane na bilecie miejsce spotyka się z odmową kobiety, która już je wcześniej zajęła. Wywiązuje się kłótnia, do której dołącza dwóch mężczyzn. Oczywiście rozmowa nie ma formy merytorycznej a jest stekiem bluźnierstw i wyzwisk w kierunku 48-latki.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn. [fot. Śląska Policja]
Drugi z zatrzymanych mężczyzn. [fot. Śląska Policja]
Oprócz ww. inwektyw pojawiają się również groźby śmierci. Świadkami całej sytuacji byli. coraz bardziej zaniepokojeni rozwojem wydarzeń członkowie załogi pociągu, którzy niewiele myśląc wezwali Policję. Efekt? 27-letni mieszkaniec Wrocławia oraz 25-latek pochodzący z powiatu Oławskiego zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu. Kobieta, która została zbombardowana obelżywymi słowami o charakterze narodowościowym trafiła do szpitala z powodu ogromnego stresu, na który została narażona. Panom natomiast grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Teraz odpowiedzmy sobie na pytanie czy warto. Czy warto obrażać ludzi innych narodowości, których jedyną winą jest to, że pochodzą z kręgów kulturowych trochę odmiennych od naszych. Żyjemy w XXI w., w którym świat jest dostępny na wyciągnięcie ręki – może warto z tego korzystać ze wzajemnym szacunkiem i empatią?

 

 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

źródło: KWP Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close