RegionWiadomość dnia

Bytom i Zabrze znowu mają połączenie tramwajowe! Na tory wróciły linie 2 i 5

Nowa linia tramwajowa z Bytomia do zajezdni w Gliwicach. Inwestycja w wymianę torowiska i sieci trakcyjnej za około 14,5 mln złotych jeszcze nie dobiegła końca, ale tramwaje jadą już dalej niż do pętli w Zabrzu-Biskupicach.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Tramwaje linii numer 5, czyli tej, która łączyła Bytom z Zabrzem , wróciły na swoją trasę. Ale oprócz tego, także na tej trasie między Bytomiem a Zabrzem – dokładnie od pl. Sikorskiego w Bytomiu do zajezdni w Gliwicach, przez centrum Zabrza – przejeżdża linia tramwajowa nr 2. To jest nowość, która wprowadzamy właśnie od dzisiaj. Mamy nadzieję, że spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów mówi Andrzej Zowada, Tramwaje Śląskie.

Warunki atmosferyczne sprawiły, że w dniu debiutu linii pasażerów nie było zbyt wielu. Na dodatek tramwaj na jednym z kursów się wykoleił.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fatalne warunki na drogach w woj. śląskim! Korki na S86 w Sosnowcu, S1 w Mysłowicach i autostradzie A4

Ponad 2400 zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarło prawie 50 osób [KORONAWIRUS 08.02.2021]

Tychy: miała COVID-19 i chodziła po mieście mimo nakazu izolacji!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close