Region

Bytom otwiera lodowisko sezonowe. Basen niestety nadal pozostaje zamknięty

Od 12 lutego będą obowiązywać nowe zasady związane z działalnością hoteli, stoków, kin, teatrów, ale również basenów. W Bytomiu trwają już przygotowania do otwarcia pływalni krytej przy ul. Parkowej 1, która zgodnie z planem miała zostać otwarta w piątek, 12 lutego. Niestety awaria w elektrociepłowni Fortum oraz spowodowane tym ograniczenia w dostawie ciepła mają wpływ na funkcjonowanie pływalni. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. W piątek otwiera się ponownie lodowisko sezonowe w Parku Kachla.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-W najbliższy piątek udostępnimy mieszkańcom lodowisko sezonowe. Oczywiście obowiązywać będą obostrzenia sanitarne, a na obiekt wejdzie maksymalnie 50 osób – mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu. –Odnośnie pływalni krytej czekamy na informację o zakończeniu prac w elektrociepłowni Zabrze oraz wznowieniu pełnych dostaw ciepła. Obecnie nie ma możliwości podgrzania wody do temperatury umożliwiającej korzystanie z basenu, dlatego musimy przesunąć otwarcie pływalni krytej na przyszły tydzień – podkreśla Zbigniew Bryjak.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 8 lutego, miasto otrzymało informację od firmy Fortum – jednego z dostawców ciepła dla Bytomia, że doszło do poważnej awarii nowego kotła w elektrociepłowni w Zabrzu. W związku z tym występują nie tylko ograniczenia dostaw ciepła do 30 tys. mieszkań na terenie Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka, ale również do takich obiektów jak pływalnia kryta przy ul. Parkowej 1. Zakłócenia najprawdopodobniej potrwają do piątku do godzin wieczornych. Jeśli awaria zostanie do tego czasu usunięta, a dostawy ciepła przywrócone w pełni, będzie można rozpocząć proces podgrzewania wody w basenie, a tym samym jego otwarcie po 15 lutego.

Lodowisko sezonowe w Parku Kachla czynne od 12 lutego

W najbliższy piątek, 12 lutego, Ośrodek Sportu i Rekreacji ponownie udostępni lodowisko sezonowe przy ul. Wrocławskiej. Ze względu na reżim sanitarny na lodowisku może przebywać maksymalnie 50 osób, jak również obowiązują wszystkie dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Godziny rozpoczęcia i zakończenia ślizgawek oraz cennik

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

godz. 10:00 – 11:00, 11:30 – 12:30, 13:00 – 14:00, 15:00 – 16:00, 16:30 – 17:30, 18:00 – 19:00, 19:30 – 20:30

SOBOTA – NIEDZIELA

godz. 9:00 – 10:00, 10:30 – 11:30, 12:00 – 13:00, 13:30 – 14:30, 15:30 – 16:30, 17:00 – 18:00, 18:30 – 19:30, 20:00 – 21:00

CENNIK
Ślizgawka (1 godzina) – 5 zł, wypożyczenie łyżew (1 godzina) – 6 zł, ostrzenie łyżew – 7 zł.

Stok narciarski Sport Dolina w Bytomiu – Suchej Górze

Warto dodać, że od piątku, 12 lutego, będzie można korzystać bez żadnych przeszkód ze stoku narciarskiego Sport Dolina, który znajduje się przy ul. Blachówka 94.

-Sport Dolina jest już otwarta od soboty, 6 lutego, ale osoby, które korzystają z górki na sanki, wykupują bilet parkingowy, a narciarze podpisują oświadczenie o udziale w kursie. Od piątku bilety będą sprzedawane w kasach i nie będą potrzebne już żadne oświadczenia – mówi Łukasz Siedlarz, zarządca obiektu.

Przypomnijmy, że od 12 lutego będą obowiązywały – na razie przez dwa tygodnie, do 26 lutego – nowe zasady związane z działalnością hoteli, stoków, kin, teatrów czy basenów. Wszystko oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym.

Jakie czekają nas zmiany od 12 lutego?

Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte);

Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji;

Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne;

Stoki otwarte;

Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp . – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu;

Uwaga! Siłownie nadal pozostaną zamknięte, zaś restauracje będą działać tak jak do tej pory, czyli będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czarne plansze, komunikaty „Media bez wyboru”. Media w Polsce protestują przeciwko nowemu podatkowi od reklam

Chodniki i przejścia dla pieszych zawalone lodem i śniegiem! To jak przedzieranie się przez zasieki!

Piast Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski! Pogoń – Piast 1-2!

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close