RegionWiadomość dnia

Bytom: Powołano Powiatową Radę Rynku Pracy. Sprawdzi racjonalność wydawania kasy z Funduszu Pracy

Działania z zakresu promocji zatrudnienia, programowania i monitorowana polityki rynku pracy to tylko część zadań stojących przed powołaną w Bytomiu Powiatową Radą Rynku Pracy. Właśnie odbyło się jej pierwsze posiedzenie, podczas którego zainaugurowano jej działalność, wybierając władze rady.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Spotkanie otworzył prezydent Mariusz Wołosz, który podkreślał jak ważne jest sprawne zarządzanie polityką zatrudnienia – począwszy od kształcenia młodzieży w konkretnych zawodach, po realizację szkoleń zawodowych i ścisłą współpracę z pracodawcami. W dalszej części posiedzenia wybrano przewodniczącego rady, którym został wiceprezydent Waldemar Gawron. Funkcję zastępcy powierzono Mariuszowi Wakule, przewodniczącemu Związku Zawodowego „Kadra” Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek. Kadencja rady trwa 4 lata.

Tego dnia rada przyjęła Sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu w roku 2020 oraz zaopiniowała pozytywnie Program Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Bytomskiego Rynku Pracy w 2021 r. Rada przyjęła również zmiany w przeznaczeniu środków finansowych pozostających w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu oraz w Planie Szkoleń dla osób bezrobotnych na rok 2021.

Rada rynku pracy jest organem opiniująco-doradczym, a jej celem jest między innymi włączenie partnerów rynku pracy w proces zarządzania środkami Funduszu Pracy, projektami związanymi z promocją zatrudnienia, łagodzeniem skutków bezrobocia oraz aktywizacją zawodową.

Do zakresu działania Powiatowej Rady Rynku Pracy w Bytomiu należy w szczególności:

 

– inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie,

– ocena racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy,

– opiniowanie kryteriów podziału środków Funduszu Pracy dla samorządu powiatu na finansowanie programów dotyczących promocji zatrudnienia i finansowanie innych fakultatywnych zadań oraz opiniowanie opracowanych przez Powiatowy Urząd Pracy propozycji przeznaczenia środków Funduszu Pracy będących w dyspozycji samorządu powiatu i sprawozdań z ich wykorzystania,

– składanie wniosków i wydawanie opinii w sprawach dotyczących kierunków kształcenia, w tym opinii o zasadności kształcenia w danym zawodzie zgodnie z potrzebami rynku pracy, szkolenia zawodowego oraz zatrudnienia w powiecie.

źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katastrofa helikoptera w okolicach Pszczyny! Nie żyją dwie osoby

Lek na Parkinsona może być przełomem w leczeniu COVID-19

Dziura na dziurze niemal w całym województwie śląskim. Tak wyglądają drogi w Sosnowcu i Katowicach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close