KrajRegion

Bytom: Prawie 11 mln dla szpitala na pokrycie strat lecznicy za 2019 rok

Bytom: Radni jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem pieniędzy Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 na pokrycie strat lecznicy za 2019 rok. Na konto szpitala trafi prawie 11 milionów zł.

 

Zgodnie z Ustawą o działalności leczniczej publiczny zakład opieki zdrowotnej ma obowiązek pokryć stratę netto w ciągu 9 miesięcy od zatwierdzenia sprawozdania finansowego. W przypadku bytomskiego szpitala termin ten upływa w pierwszej połowie kwietnia 2021 roku.

 

Sprawdźcie także HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

 

Bytom: Prawie 11 mln zł dla szpitala

Jak wynika ze sprawozdania  finansowego „Jedynki” za ubiegły rok, placówka poniosła stratę w wysokości ponad 13 mln zł, która po dodaniu 2,5 mln kosztów amortyzacji zamknęła się w kwocie prawie 11 mln zł.

Aby zapewnić pacjentom ciągłość udzielania świadczeń zdrowotnych oraz poprawić sytuację finansową placówki, konieczne jest zarezerwowanie tej kwoty w budżecie, a następnie przeznaczenie jej na pokrycie straty netto, w tym na częściowe uregulowanie występujących w jednostce zobowiązań wymagalnych.

Od początku prowadzimy działania mające na celu zmniejszenie straty szpitala. Jest to konieczne, by nie dopuścić do likwidacji tej ważnej dla miasta placówki. Cieszę się, że w tym ważnym dla miasta temacie radni byli jednomyślni – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

 

źr.: mojbytom.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Homofobiczny atak w autobusie! Wyzywał od pedałów!. Policja szuka sprawcy pobicia [WIDEO]

Hiszpania, Albania, Malta. Gdzie jeszcze nie można lecieć z Polski od 2 września?

Tyty, plan lekcji i maseczki na twarzy. Ruszył nowy rok szkolny [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close