Region

Bytom przystępuje do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce

Dzięki członkostwu w Stowarzyszeniu, miasto Bytom między innymi wzmocni swoją pozycję jako gmina pozyskująca środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

W poniedziałek podczas sesji Rady Miejskiej w Bytomiu radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Bytomia do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce.

Sprawiedliwa Transformacja

Jednym z celów Stowarzyszenia, które istnieje od 1999 roku, jest wsparcie gmin górniczych w procesie sprawiedliwej transformacji (społecznej, ekologicznej, przemysłowej, kulturalnej). Proces Sprawiedliwej Transformacji polega między innymi na rewitalizacji i przywracaniu funkcji obszarom poprzemysłowym oraz zwiększeniu skali rozwiązań w zakresie energii odnawialnej.

Współpraca przyniesie korzyści

Dzięki członkostwu w Stowarzyszeniu Gmin Górniczych, miasto Bytom wzmocni swoją pozycję jako gmina pozyskująca środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz aktywnie działającej na rzecz złagodzenia negatywnych skutków związanych z procesem transformacji. Przedstawiciele miasta wezmą także udział w rozmowach na temat umowy społecznej dotyczącej transformacji. Współpraca z innymi gminami, należącymi do Stowarzyszenia, pozwoli na wymianę doświadczeń, stworzenie bardziej efektywnych metod działania oraz wypracowanie udoskonalonego bytomskiego modelu transformacji.

Miasto Bytom jest również członkiem takich związków, stowarzyszeń i organizacji jak: Związek Miast Polskich, Śląski Związek Gmin i Powiatów, Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego i Śląska Organizacja Turystyczna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W katastrofie helikoptera pod Pszczyną zginął znany śląski biznesmen [WIDEO]

Słynny podróżnik, Aleksander Doba nie żyje. Zmarł po zdobyciu Kilimandżaro

Wycinka w Parku Śląskim. Ponad 90 drzew idzie pod topór [WIDEO]

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close