RegionWiadomość dnia

Bytom: Zasuwał ponad 200 km/h, a na ogonie policjanci z grupy SPEED! [WIDEO]

W tym roku nie ma tradycyjnej akcji policji, która pilnowała w masowych kontrolach prędkości i trzeźwości porządku na naszych drogach – bo i wyjazdów do rodzin na święta praktycznie nie ma. A przynajmniej być nie powinno. Ale nie znaczy to, że policji na drogach też nie ma. Przekonał się o tym kierowca w Bytomiu, który pruł ponad 200 km/h!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Mimo mniejszego ruchu na śląskich i zagłębiowskich drogach, policjanci wchodzący w skład policyjnych specgrup zwalczających drogowe piractwo mają pełne ręce roboty. Na drogach wciąż dochodzi bowiem do niebezpiecznych zdarzeń, których bezpośrednią przyczyną nadal jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Ponad 200 km/h pędził bytomskim odcinkiem autostrady A1 kierujący audi Q8. W czwartek tuż po 7.00 zatrzymali go mundurowi z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych.

-Nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karali kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do wielu ludzkich tragedii – podkreślają policjanci i zapowiadają, że w czasie nadchodzących świąt na pewno na drogach ich nie zabraknie

 

źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Powstał pierwszy maskomat. Maseczki za darmo w Bielsku-Białej! [WIDEO]

Studenci WST w Katowicach uszyli maseczki dla lekarzy. Trafiły już do Chorzowa [WIDEO]

Śląska tarcza antykryzysowa. Pomóc chcą Katowice i województwo śląskie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close