AlarmRegionWiadomość dnia

CBŚP w domu prezydenta Chorzowa! Funkcjonariusze przeszukują też Urząd Miasta

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeszukali domy prezydentów Chorzowa Andrzeja Kotali i Marcina Michalika. Policjanci weszli także do Urzędu Miasta.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Przeszukania były prowadzone w kilkunastu miejscach. Celem tych przeszukań było zabezpieczenie dokumentacji, która ma istotne dowodowe znaczenie z punktu widzenia prowadzonego śledztwa – mówi Waldemar Łubniewski, Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku niegospodarności. Ta, według śledczych, miała dotyczyć współpracy urzędu z Ruchem Chorzów i wypłacania klubowi pieniędzy. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Katowicach sprawa toczy się od około roku. Jedna osoba usłyszała już zarzuty, ale ze względu na dobro postępowania prokuratura nie zdradza o kogo chodzi.

– Ten temat jest już znany, to nie jest nowa sprawa. Temat współpracy miasta z klubem był już przedmiotem kontroli w przeszłości innych organów kontrolnych. Jesteśmy jako Urząd Miasta zaskoczeni skalą i rozmiarem tej kontroli, ponieważ do tej pory zarówno prezydenci, jak i Urząd Miasta ściśle współpracowali ze wszystkimi organami kontrolnymi mówi Kamil Nowak, Urząd Miasta w Chorzowie.

Od rana CBŚP prowadziło kontrolę w chorzowskim urzędzie. Zarekwirowano między innymi komputery pracowników biura promocji.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katastrofa helikoptera w okolicach Pszczyny! Nie żyją dwie osoby

Lek na Parkinsona może być przełomem w leczeniu COVID-19

Dziura na dziurze niemal w całym województwie śląskim. Tak wyglądają drogi w Sosnowcu i Katowicach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close