KrajRegion

Chorzów: Rower miejski wypożyczony prawie 43 tys. razy!

Rower miejski w Chorzowie bije rekordy popularności! Mieszkańcy wypożyczyli go w ciągu dwóch miesięcy prawie 43 tys. razy!

 

Rower miejski w Chorzowie przysporzył sobie sporo fanów! W ciągu dwóch miesięcy działania w Chorzowie samoobsługowego systemu rowerów publicznych w bieżącym sezonie, pojazdy wypożyczono 43 tys. razy. Najpopularniejszą stacją wypożyczeń natomiast był punkt Park Śląski – Pelikany (ponad 2 800 wypożyczeń), a najczęściej pokonywaną trasą w mieście okazał się odcinek między lokalizacjami Park Śląski ZOO a Park Śląski Elka (300 przejazdów).

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Rower miejski w Chorzowie

Zniesienie obostrzeń pozwoliło na start sezonu w Chorzowie 9 maja. Także pogoda zachęca do korzystania z rowerów publicznych. Ponadto liczba wypożyczeń pokazuje, że jednoślady są niezbędnym środkiem transportu. Od 9 maja użytkownicy skorzystali z nich ponad 43 tys. razy. W systemie rejestrują się kolejne osoby. W tym roku przybyło ponad 3,1 tys. nowych użytkowników.

Wiem, że mieszkańcy bardzo czekali na rozpoczęcie sezonu KajTeroz. Chorzowskie rowery miejskie wystartowały w maju i widać, że z tygodnia na tydzień liczba wypożyczeń rośnie, co bardzo mnie cieszy. Pamiętajmy jednak, że nadal borykamy się z epidemią koronawirusa, dlatego warto jeździć w rękawiczkach ochronnych czy myć lub dezynfekować ręce po przejażdżce, tak aby zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek zakażenia. – Andrzej KotalaPrezydent Chorzowa.

 

Dniem największego oblężenia Roweru KajTeroz była do tej pory niedziela 17 maja. Padł wówczas rekord wypożyczeń – z jednośladów skorzystano 1 462 razy.

Do systemu Kajteroz dołączyło już 28,3 tys. osób, które od startu sezonu dokonały ponad 43 tysiące wypożyczeń. W maju mieszkańcy Chorzowa wypożyczyli rowery prawie 14 800 razy, w czerwcu liczba ta wzrosła o blisko 65 %, co dało wynik przekraczający 22 800 przejazdów. W pierwszym tygodniu lipca chorzowianie skorzystali z jednośladów KajTeroz 5 100 razy – podsumowuje pierwsze 2 miesiące funkcjonowania systemu Kajteroz Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska. – Utrzymująca się na stałym poziomie aktywność rowerzystów miejskich dowodzi, że systemy roweru publicznego jest traktowany jako uzupełnienie komunikacji na co dzień. Miejskie rowery mają być dostępne dla mieszkańców i być alternatywą dla pozostałych środków komunikacji miejskiej.

Najbardziej topowe stacje Chorzowskiego Roweru Miejskiego to: Park Śląski – Pelikany – ponad 2,8 tysięcy wypożyczeń, Park Śląski ZOO – 2,8 tysięcy i stacja Park Śląski Żyrafa – 2,4 tysięcy.

Wśród najchętniej pokonywanych tras była droga między stacją Park Śląski ZOO a Park Śląski – Elka (300 razy) oraz ten sam odcinek w odwrotnym kierunku (280 razy).

Do dyspozycji chorzowian jest 460 rowerów, w tym rowery standardowe, rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci, jak również rowerki dziecięce, tandemy i rowery familijne typu cargo. Dzięki kompatybilności z innymi systemami Nextbike Użytkownicy zarejestrowani w Kajteroz mogą wypożyczać rowery w miastach, w których operatorem jest Nextbike. W ramach porozumienia z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią (GZM) na chorzowskich rowerach standardowych można dojechać m.in. również do:

  • Katowic
  • Sosnowca
  • Tychów
  • Siemianowic Śląskich.

Tylko w maju rowery przejeżdżały między miastami ponad 4,4 tysięcy razy. Natomiast najaktywniejsi byli na trasie z Katowic do Chorzowa przejechali 2 147 razy, w kierunku przeciwnym 2 096.

 

W czerwcu takich przejazdów było blisko 4 tys. razy. Najwięcej:

– Katowice-Chorzów – 1 550,

– Chorzów-Katowice – 1 498,

– Siemianowice Śląskie-Chorzów – 282,

– Chorzów-Siemianowice Śląskie – 261.

Dziękujemy za ostrożnie i odpowiedzialne korzystanie z rowerów oraz przypominamy wszystkim użytkownikom o stosowaniu zasad higieny koronawirusowej.

System Chorzowski Rower Miejski – KajTeroz umożliwia bezobsługowe wypożyczanie jednośladów przez całą dobę. Ponadto we wszystkie dni tygodnia, w okresie jego funkcjonowania, czyli do końca listopada. Rowery można wynajmować bezpłatnie do 15 minut. Natomiast maksymalny czas wynajmu to 12 godzin.

 

źr.: mojchorzow.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Przystań Ocalenie zalana! Pomagają zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy! [WIDEO]

Rozwój Katowice reaktywacja! Piłkarze z Katowic wracają do rozgrywek!

Normalność wraca do przedszkoli i żłobków? Teraz mogą przyjąć więcej dzieci

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close